APTAUJA. Vai, jūsuprāt, alkohola lietošana ir liela problēma Latvijā? 40
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Jānis Priede Ventspils novadā: “Kad dzeršana nav bijusi liela problēma Latvijā? Protams, arī tagad, jo ne velti tiek ziņots, ka vērojams no alkohola atkarīgo pieaugums un ka Latvija citu valstu vidū izceļas ar visaugstāko alkohola patēriņu uz vienu iedzīvotāju.
Būtu vēl trakāk, ja neglābtu konkurence darba tirgū, dzērājiem nav vietas ne pilsētu, ne lauku uzņēmumos. Sava loma arī policijai, kas savāc iereibušos sabiedriskās vietās, to mēs, novada iedzīvotāji, īpaši jūtam, kad aizbraucam uz Ventspili, kur labi strādā pašvaldības policija. Bet tas, ka dzērājus nemana ielās, nenozīmē, ka alkoholu nelieto – glāzes tukšo neredzamāk, vairāk uzmanās.”
Evija Ziemele Rīgā: “Vēl samērā nesen sabiedrība uztraucās gandrīz vai tikai par večiem, kas pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ visos laikos radījuši lielu postu ģimenēm, lielas nepatikšanas transporta kustībā, apdraudot sevi un citus.
Nu pienācis laiks pamanīt arī dāmas. Nebrīnīšos, ja par gada teicienu kļūs šāds, ko lasu ziņās: “Amerikā populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles.” Par Latviju varbūt nedaudz pārspīlēts, bet nav jau tālu no patiesības.
Es pati vakaros, kad dienas darbi un mūžīgā steiga radījusi stresu, pie televizora apsēžos ar vīna glāzi rokā. Saku sev – tikai vienu glāzi. Bet robeža ir ļoti trausla – apzinos, ka drīz var aiziet līdz divām glāzēm. Cilvēks pats sevi taču nespēj novērtēt. Citus jau redz…
Es arī redzu – ir dāmas, kurām nepietiek ar divām, ar trim… Viņas pašas atzīstas, sāk uztraukties. Viss taču sākas ar vienu glāzīti. Ar apņemšanos – tikai šovakar, tikai nedēļas nogalē. Vīns labs. Alus arī labs. Konjaciņš… Un tā tas aiziet. Bet sievietes, kā zināms, straujāk noraujas. Tagad vēl kovida mājsēdes, attālināts darbs. Patiešām liela problēma!”
Juris Grīva Krāslavas novadā: “Nu jau ir tik tālu, ka dāma dzērumā nodur veci! Ka dāma aiziet uz randiņu un pazūd uz vairākām dienām, lai gan mājās paliek mazi bērni un piedzēries kungs. Par trakumiem ziņo katru dienu, bet daudz kas paliek apslēpts, noklusēts.”