APTAUJA: Kā vērtējat to, ka daži pašvaldību deputāti uzreiz pēc ievēlēšanas atsakās no iegūtā mandāta? 11
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Jānis Priede Ventspils novadā: “Mānīšanās! Es vēl neko neteiktu, ja pa visu Latviju tādi būtu pāris cilvēku, bet izrādās, ka mandāta nolicēju skaits sniedzas jau otrajā desmitā.
Tam var būt tālejošas sekas – iedzīvotāji, jutušies piekrāpti, vairs neies uz vēlēšanām. Ja vēlētāji uzticējušies, lūdzu, strādā! Lai noliktu mandātu, jābūt objektīvam iemeslam, piemēram, dzīvesvietas maiņa.”
Edgars Kramfts Madonas novadā: “Ak šie garā deguna rādītāji… Es gan šo problēmu redzu mazliet no cita skatupunkta. Var jau tos mandāta nolicējus apsaukāt pat par nodevējiem, taču nav nekāds noslēpums, ka visā Latvijā vairāk vai mazāk gan deputātu kandidāti, gan deputāti tiek “apstrādāti” un viņiem jārīkojas tā, kā partijām vajag.
Ir pat tā – ja liek kandidēt, ir jāklausa. Bet tā ir loterija – ievēlēs, neievēlēs… Jaunajā Madonas novada domē ievēlētais Guntis Ķeveris Madonas pilsētas pārvaldi vadījis 12 gadus, cerējis, ka lielā pieredze ļaus pakāpties amatā un kļūt par jaunā novada domes priekšsēdētāja vietnieku, bet nekā.
Ievēlētais Vilnis Špats izvēlējies palikt Cesvaines pārvaldē tā paša iemesla dēļ – likums neļauj deputātam ieņemt amatu vietējā pārvaldē. Deputāta atalgojums ir krietni mazāks nekā pārvaldes vadītāja.
Špats Cesvainē ieguldījis daudzu gadu darbu, sākot ar pirmo jaunās vidusskolas ēkas uzcelšanu neatkarību atguvušajā Latvijā pēc Cesvaines pils degšanas. Viņš vairāk vajadzīgs cesvainiešiem.”
Aivars Kļaviņš Balvu novadā: “Nav pieņemami, ka, piemēram, aktrise Rēzija Kalniņa noliek mandātu Mārupes novadā un atrunājas, ka nevar savienot deputāta darbu ar radošo dzīvi. Vai tad viņa to agrāk nezināja?
Citi mākslinieki taču ir pat Saeimā strādājuši. Cita lieta, kad no mandāta atsakās Balvu novada deputāts Andris Mežals un turpina vadīt Šķilbēnu pagasta pārvaldi, jo tā var veiksmīgi darīt ieplānotos darbus vietējo iedzīvotāju labā.”