“Mēs jau tāpat esam ar plikiem dibeniem,” Blodons pauž viedokli par Eiropas zaļā kursa realitāti 0
Eiropas Zaļais kurss, kas sev izvirza mērķi cīnīties pret klimata pārmaiņām, kļūst par vienu no aktuālākajiem tematiem gan politiķu, gan uzņēmēju vidū. Tomēr žurnālists un PR speciālists Arnis Blodons norāda, ka šī virzība var slēpt daudz lielākas problēmas, nekā tiek pieņemts. TV24 raidījumā “Preses klubs” viņš uzsvēra, ka Eiropai ir jābūt reālistiskākai attiecībā uz šo ambiciozo plānu.
saka Blodons. Viņš kritizē Eiropas mēģinājumus ieviest ļoti dārgus ražošanas un pārstrādes procesus, kam ir ļoti augstas izmaksas, taču tie nesniedz būtiskus rezultātus. “Tas viss ir fikcija,” viņš piebilst, uzsverot, ka Eiropai ir jāsaprot, ka tās ietekme uz globālo emisiju samazināšanu ir salīdzinoši neliela.
Blodons norāda, ka Eiropas oglekļa pēda ir tikai 8% no kopējā globālā līmeņa, savukārt Ķīna, Amerikas Savienotās Valstis un Austrālija veido lielāko daļu no šī rādītāja. “Un viņi netaisās neko ierobežot,” viņš norāda. Šis faktors, viņaprāt, rada nopietnas bažas, jo Eiropa, cenšoties konkurēt ar šiem lielajiem spēlētājiem, riskē ar pārāk augstām izmaksām, kas var tikai pasliktināt situāciju. “Mēs jau tāpat esam ar plikiem dibeniem,” saka Blodons, norādot, ka, ņemot vērā ekonomiskās problēmas, šāda pieeja var nebūt ilgtspējīga.
Blodons arī izsaka kritiku par Eiropas Savienības iekšējo politiku, norādot, ka lielie spēlētāji – piemēram, Polija – bieži vien skatās uz Baltijas valstīm un Austrumeiropu ar skeptiskām acīm. “Nav šīs izteiktās vienotības kopējā politikā,” viņš uzsver, piebilstot, ka valstis bieži vien mēģina “lekt pa priekšu”, neņemot vērā reālās ekonomiskās sekas.
Kritizējot konkurenci ar Ķīnu, Blodons uzskata, ka Eiropa riskē nonākt otrajā plānā:
Ķīna, ar savu lielo tirgus apjomu un ekonomisko jaudu, kļūst par milzīgu spēlētāju, kuru Eiropa nevar vienkārši ignorēt. “Ķīna ir milzīgs monstrs,” saka Blodons, norādot, ka šajā konkurencē Eiropai ir jāmeklē ilgtermiņa risinājumi.