“Mēs esam viena ģimene” – bēdz, ko nagi nes!” Novērojumi, kā atpazīt sliktu darba devēju 31
Nesen domu apmaiņas vietnē “X” tika skaļi diskutēts par kādu izteikumu, ka darba devējiem galīgi neinteresanti ir cilvēki, kuri vienā darbavietā ir nostrādājuši daudzus gadus – tie esot neelastīgi un bez ambīcijām. Šobrīd apgriezienus ir uzņēmusi pretējā virzienā vērtu domu apmaiņa, proti, kas ir tie sarkanie karogi, kas liecina, ka jaunais darbadevējs un noskatītā darbavieta tomēr nebūs īstā un darīs tikai raizes.
Soctīklotāji min daudz un dažādus piemērus no dzīves. Vispopulārākais un apsmietākais ir “sociālās garantijas” – it kā šis piedāvājums būtu kaut kas unikāls un milzīgs bonuss un jau nepienāktos visiem pēc likuma un noklusējuma.
Ne izšķirošais, viens no komplekta, bet uz darba interviju ejot, ievēro, ka potenciālie kolēģi izskatās tādi pelēki, saskumuši un noguruši. Vienam cilvēkam var būt slikta diena, bet ne jau visi vienā vietā ir nelaimīgi bez iemesla.
— risikawi (@risikawi) January 17, 2024
Pienākumu saraksts kā veselas nodaļas funkcijas
Elastīgs darba laiks (elastīgs darba devējam)
Uzsvars uz visādām niansēm (vari nākt kedās, ņemt līdzi suni), jo negribas runāt par būtisko
Dinamiska organizācija (paši nezina, ko grib, iekšā tāds haoss, ka maz neliekas)— hansa_lv (@hansa_lv) January 17, 2024
"Mēs esam viena ģimene" – bēdz, ko nagi nes. Darba būs daudz, būs virsstundas, darbs par 3 amatiem, bet naudas algā būs maz. Ļoti maz. Tipisks sludinājums lielveikalu un zivju fabriku ellēm.
— Spirit of time (@Spiritoftime6) January 17, 2024
Sērijā divi vienā, man vienreiz gadījās vakance, kur viņi daelrba intervijā uzreiz pateica, ka princips tāds – ir divas pusslodzes vietas dažādās profesijās, bet vienalga gribās to apvienot vienā slodzē. Un ka vispār viņu iestādi drīz iespējams likvidēs.
— risikawi (@risikawi) January 17, 2024
Jā viņi grib no tevis attieksmi kā no īpašnieka, bez daļas no īpašnieka peļņas. 😂 Man ar attieksmi viss ir ļoti labi, bet sevi es upurēt netaisos.
— △Otomārs Žaga 🇱🇻 🦈 (@Diha42557846) January 17, 2024
Yes! Izglītības nozarē daudz ar šo saskaramies. Piemēram, nāk auklītes, pastrādā dažus mēnešus un ir prom. Iemesli visdažādākie – nav noturības/negrib/pārdomāja/ies mācīties/maza alga/gribēja zelta vai haļavas bedri/dekrēts un… tā varētu turpināt. Rotācija nenormāla.
— Ieva Krūmiņa (@pogainais) January 18, 2024
Intervijās vajadzētu prasīt ko vēl bez tā visa piedāvā.
— DanaKalīte (@KProfils) January 17, 2024
"Atsaucīgs kolektīvs" Pēc tam no atsaucības ne smakas,ne miņas
— DanaKalīte (@KProfils) January 17, 2024
Bērnībā vecāki sarunājās krieviski, kad gribēja, lai es nesaprotu, ko saka. Vai šis ir līdzīgi?
— Anna Lapiņa (@annalapina_) January 18, 2024
Vai tad IT nozarē nemaksā labi?
— Brainwashist (@briivkraans) July 18, 2024
Sliktāko atlasi esmu piedzīvojusi lielā uzņēmumā, kur bija ntās kārtas, katrā jaunā kārtā nāca klāt vēl visādi cilvēki klausīties un jautājumi bija vispār bezsakars. Prieks ka darbu nedabūju, jo tad vēl nesapratu, ka intervija ir iespēja Tev saprast kāds ir uzņēmums patiesībā.
— Annelsons (@AnnelsonsLo) January 18, 2024
Regulāri soc tīklos likta reklāma, ka meklē darbiniekus, tāda tizla no Shutterstock ar lēkājošu laimīgu darbinieku pulciņu, vai laimīgi smaidīgi spiežot viens otram roku. Pirmajā variantā parasti kā bonuss – nodrošinām izaugsmi (figviņzin kādu)
— Kora 🌻 (@Kornelija_zk) January 17, 2024
Mēs te esam kā ģimene un ofisā var dabūt bezmaksas kafiju un piektdienās pat augļus (lasīt – tev jābūt ofisā katru dienu un jādraudzējas ar visiem, brīvdienās jāpiedalās “team buildingos” vai vnk jastrādā).
— Katrīna (@KatrinaKukuma) January 17, 2024
Iespēja strādāt no mājām un "elastīgs darba grafiks" – atsevišķās profesijās nozīmē to, ka būs tāds elektroniskais mikromenedžments, ka dabūsi atskaitīties pat par tām piecām minūtēm (kuras starp citu ir nopelnītas), kuras pavadīji sēžot uz poda.
— Kristiāna (@Kristiana_2004) January 19, 2024