Kāda ir mērnieka loma mājas nodošanā 4
Kad māja nāk oficiāli nododama, dokumentu komplektā vajadzīgs arī mērnieka atzinums, ka tā uzbūvēta atbilstīgi būvvaldes apstiprinātajam projektam. Cik tur tā darba – lai paņem attiecīgo lapu, kur ēka iezīmēta, izgatavo kopiju, nomaina nosaukumu un liek savu parakstu apakšā! Kāds naivums…
Sarežģītās spēlītes
Mērniecības firmas “A komanda” valdes locekle Zanda Zumenta-Ozoliņa smej, ka sen jau grasoties ierīkot maksas telefonu, lai konsultētu potenciālos klientus. Diemžēl lielākajai daļai šī joma ir ķīniešu ābece, bet katra hieroglifa skaidrošana aizņem milzum daudz laika. Un arī tad cilvēks reizēm aizejot nevis apskaidrots, bet drīzāk gan apmulsināts, tostarp pakalpojuma cenas dēļ…
Jā, mērniecība nav lēts prieks. Objektīvais pamatojums – daudzās saskaņošanas, kas seko pēc divu speciālistu pastaigas svaigā gaisā, un šī procedūra firmām vienmēr maksā arī apaļas summas datu apmaiņas līgumu ietvaros gan ar Valsts zemes dienestu, gan pilsētu institūcijām. Rīgā, piemēram, paiet vidēji trīs mēneši, līdz gatavs ir topogrāfiskais plāns, pats pirmais dokuments, kas nepieciešams būvēties gribētājam. Pusotra desmita parakstu gluži tāpat kā pēcāk būvprojektā – tas nudien nav joks! Par laimi, vismaz “Rīgas satiksme” esot noteikusi zonas, kur tās piekrišana vairs nav vajadzīga. Tāpat jau bijis skaidrs, ka tramvaja sliedes vai trolejbusa vadi tur nebūs nekad…
Ko iesākt potenciālajam klientam? Vienīgais un lētākais variants – sameklēt sertificētu mērnieku, kam uzticēties visā mājas tapšanas laikā. Gluži tāpat kā ģimenes ārstu, automehāniķi vai advokātu, kuru palīdzība katram periodiski ir vajadzīga. Būvniecības pabeigšanai nepieciešamos dokumentus svešs speciālists pat nespējot godprātīgi sagatavot, bet īpaši riskēt nevienam negriboties potenciālo nepatikšanu dēļ. Par kopēšanu tātad runas nevar būt!