Foto – Fotolia/Mila Supynska

Menstruālā piltuve – svešķermeņa sajūta tevī vai tomēr nekāda diskomforta? 0

Jau kādu laiku sieviešu intīmās higiēnas klāstā parādījušās menstruālās piltuves jeb kausiņi. Lai gan šis dabai draudzīgais produkts atzīts par labu esam, daudzas sievietes joprojām uz to raugās ar skepsi. Šaubās par to, kā tik platu priekšmetu ievietot, kā to izdarīt pareizi, lai nerastos noplūdes un infekcijas, un kā to paveikt pietiekami diskrēti. Kāda sieviete dalās savā pieredzē.

Reklāma
Reklāma

Kristīnes (29) pieredze:

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Menstruālās piltuves izmantoju jau gandrīz gadu. Tās man ieteica draudzene. Bija vasara. Spriedām par to, ka siltajā sezonā taču gribas peldēt un nodarboties ar citām aktivitātēm, bet prieku aizēno bažas par tamponiem un paketēm. Draudzene ieminējās, ka izmanto piltuves un ar tām var būt fiziski aktīva, nav nekādu problēmu.

Iegādājos mazākā izmēra piltuvi, bet tā ļoti ātri uzpildījās, sapratu, ka tā man neder. Nopirku izmēru lielāku un problēmu vairs nebija. Protams, bija jāiemanās tā pareizi ievadīt. Skatījos pamācības interneta vietnē Youtube. Šķita, ka kaut ko daru nepareizi, jo pēc ielikšanas tāpat bija smērēšanās. Kad sapratu, ko daru nepareizi, viss nokārtojās. Nevienā lietošanas brīdī nejutu diskomfortu, pat aizmirsu, ka man ir mēnešreizes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Priecājos, ka vairs nav jāstaigā ar paketēm, kuras bieži jāmaina. Aizeju no rīta uz augstskolu un zinu, ka līdz 16:00 kausiņš vēl nebūs pilns. Nav jāuztraucas par infekciju risku. Piltuves ir viegli kopjamas, uzglabājamas. Ar paketēm un tamponiem nekad neesmu jutusies ērti, bet ar piltuvēm nav nekādu problēmu. Vienīgais mīnuss ir tas, ka iztukšošana var sagādāt grūtības, ja tas jādara dienas vidū, piemēram, darbā vai ārpus mājas. Ne vienmēr tualetēs kabīnē ir pieejama izlietne. Par spīti tam plānoju piltuves izmantot arī nākotnē un iesaku tās vismaz pamēģināt arī citām sievietēm.

Jāpārvalda muskuļi

Lai gan Kristīnes gadījumā piltuves lietošana nav sagādājusi problēmas vai diskomfortu, var gadīties, ka sievietei ir grūti ielikt vai izņemt piltuvi. “Tad ieteicamāks būtu modelis ar gredzenu vai bumbiņu, kuru var ērtāk satvert, ievietojot un izņemot piltuvi,” rekomendē Ārstu prakses Quartus, klīnikas ALma ginekoloģe, Rīgas 1. medicīnas koledžas lektore Sigita Bukolovska. “Iespējams sievietei ir bail piltuvi pavilkt spēcīgāk. Ja saspringst muskuļi, tas visu apgrūtina un piltuve turas makstī vēl stingrāk. Jāmēģina kausiņu spiest uz leju, bet, ja sieviete nepārvalda muskuļu darbību, tad tā vietā, lai piltuvi stumtu uz leju, to saspiež ciešāk. Ir jātrenējas! Var ar pirkstu nobraukt gar piltuves malu, kas mazina vakuumu, un iespējams vieglāk to izņemt.”

To, vai piltuve ir pilna, jājūt pašai sievietei. “Pacientes mēdz stāstīt, ka viņas to vienkārši intuitīvi sajūt. Visdrīzāk tas nāk ar pieredzi, kas ļauj novērtēt, pēc cik ilga laika piltuve ir pilna,” saka ārste.

Vairāk par menstruālām piltuvēm, to priekšrocībām un mīnusiem ir iespējams lasīt žurnāla 36,6 °C jūlija numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.