Meņģelsone: Katra ģimene saprot, ko nozīmē, ka Latvijā vīrieši dzīvo vidēji 20 gadu mazāk nekā citviet 132
“Katra Latvijas ģimene, katra Latvijas paplašinātā ģimene saprot, ko nozīmē, ka Latvijā mums vīrieši dzīvo vidēji par 20 gadiem mazāk, nekā to dara, piemēram, Zviedrijā, Somijā, Dānijā un citur. Mēs varam parēķināt, cik tas nozīmē katrai mājsaimniecībai, katram cilvēkam.”
Līga Meņģelsone, veselības ministre (AS), TV24 raidījumam “Dr. Apinis” teica:
Viņa paredz, ja neskatīsimies šādā kontekstā, tad vienmēr būsim trešo valstu grupas domāšanas līmenī.
Mums ir izcila medicīna, bet medicīnas saimei ir jāredz perspektīva. Svarīgi vēl ir jābūt skaidrībai par rītdienu. Tas noteikti ietekmē kvalitāti, tas noteikti ietekmē arī to, ar kādu vērienu var attīstīt Eiropas un pasaules līmeņa plānus,” tā uzskata veselības ministre.
Sākta diskusija par iespējamo Latvijas veselības sistēmas finanšu ietvara pilnveidi
Sākta diskusija par iespējamo Latvijas veselības sistēmas finanšu ietvara pilnveidi, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
Piektdien Rīgā norisinājās augsta līmeņa seminārs par veselības nozares finansēšanu un veselības pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanu. Dzīves kvalitāte, tostarp iedzīvotāju veselība, ir viena no valdības galvenajām prioritātēm, tādēļ tika rosināta diskusija ar mērķi veicināt diskusiju par iespējamo Latvijas veselības sistēmas finanšu ietvara pilnveidi.
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) norāda, ka valdības deklarācijā ekonomiskā transformācija definēta par stratēģisko valdības politikas virzienu, kurā cilvēkkapitāla attīstība ir centrā kā galvenā Latvijas vērtība. Cilvēkkapitāla attīstībai ir divi fundamentāli aspekti – zināšanas un prasmes, kā arī veselīgi dzīves gadi.
Ašeradens uzsver, ka ir pašsaprotami, ka tikai vesels un laimīgs cilvēks var sniegt pienesumu tautsaimniecībai un visas sabiedrības labbūtībai. Latvijai ir visas iespējas veidot mūsdienīgu, uz indivīda vajadzībām mērķētu un ilgtspējīgu veselības aprūpes sistēmu, jo iesaistītās puses ir gatavas diskutēt par veselības sistēmas pārvaldības un finansēšanas pilnveidi.
Profesionālajā domapmaiņā piedalījās Ašeradens, veselības ministre Līga Meņģelsone (AS), kā arī Valsts prezidenta kancelejas, Nacionālā veselības dienesta un akadēmiskās vides pārstāvji. Savukārt savu pieredzi ar E-veselības sistēmu un veselības apdrošināšanu Igaunijā prezentēja trīs eksperti no Igaunijas.