Meņģelsone: Daļa uzņēmumu, iespējams, līdz galam neapzinās, ka noslēgts līgums nav 100% garantija energoresursu piegādei 5
Daļa uzņēmumu, iespējams, līdz galam neapzinās, ka noslēgts līgums šajos apstākļos nav 100% garantija energoresursu piegādei, aģentūrai LETA atzīmēja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Vienlaikus viņa arī norādīja, ka LDDK aicina Ekonomikas ministriju parūpēties par energoresursu rezervēm uzņēmējiem.
“Energoresursu pieejamības jautājums nākamai sezonai, īpaši energoietilpīgo uzņēmumu nodrošinājums ražošanas nepārtrauktībai, kļūst aizvien būtiskāks. Daļā komersantu valda neziņa. Tas atspoguļojas gan uzņēmēju noskaņojumā, gan lēmumos par attīstību un izaugsmi, kas jau tā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā bremzē ekonomiku,” norāda Meņģelsone.
Viņa arī atzīmē, ka ir svarīgi, lai Ekonomikas ministrijai ir pilnīga skaidrība, veidojot gāzes rezerves, kāds ir nepieciešamais apmērs, un absolūtas krīzes laikā tās būtu pieejamas uzņēmējiem. Tāpat LDDK aicina Ekonomikas ministriju izmantot visas pieļaujamās iespējas, lai parūpētos par energoresursu rezervēm Latvijai un to pieejamību nepieciešamības gadījumā arī ražošanas uzņēmumiem.
“Iespējams, daļa uzņēmumu līdz galam neapzinās, ka šajos apstākļos arī noslēgts energoresursu piegādes līgums nesniedz 100% garantiju par to piegādi un saņemšanu. Tāpēc arī uzņēmējus aicinām izvērtēt esošo situāciju un potenciālos riskus,” pauda LDDK ģenerāldirektore.
Jau vēstīts, ka otrdien, 2.augustā, notika ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) sasauktā Tautsaimniecības padomes ārkārtas sēdē, kurā pārrunāti pretinflācijas pasākumi uzņēmumu konkurētspējas nodrošināšanai. Tāpat pārrunāti turpmāk veicamie pasākumi enerģētiskās neatkarības stiprināšanai un tautsaimniecības stabilitātes saglabāšanai.
Ārkārtas sēdes laikā tika panākta vienošanās, ka nepieciešams izstrādāt papildu pasākumus tautsaimniecības stabilitātes nodrošināšanai un uzņēmumu konkurētspējas nodrošināšanai, tostarp pasākumus gāzes un šķeldas pieejamības paplašināšanai, kā arī īstenot citus inflāciju mazinošos pasākumu iedzīvotāju maksātspējas saglabāšanai.
Tautsaimniecības padome ir Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, LDDK izveidota konsultatīva institūcija, kas savā darbā, lai sekmētu profesionālu, ar uzņēmējdarbības politiku saistīto jautājumu risināšanu, piesaista nozaru asociācijas un neatkarīgos ekspertus.
Padomes darbības mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā, kā arī veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstības principu ieviešanu valstī un sekmēt tās procesu un sabiedrības līdzdalību.