Mēness ielūdz uz maltīti 0
Mēness iedarbību uz emocijām un veselību izjūt ikviens. Šoreiz – par Mēness diennakšu maiņas saistību ar to, ko un kā ēdam.
Lunārās diennakts ietekmes izpēte ir viens no astromedicīnas atzariem, kas sniedz praktiskus padomus, palīdzot stiprināt veselību un vairot gaišumu domās. Tāpēc vērts pārbaudīt, kā tā mūs iespaido (papildu informācija arī www.kosmopulss.lv).
1. Mēness diennakts
Piemērotāka veģetāra pārtika, jo gaļa un cita grūti sagremojama barība var pastiprināt sāļu izgulsnēšanos. Jāatturas no alkohola, kafijas un stipras tējas lietošanas, citādi visa nākamā mēneša laikā iespējami organisma dabiskās atjaunošanās traucējumi.
2. Mēness diennakts
Joprojām – atturēties no alkohola, gaļas un smagas barības, no pārēšanās vai pārāk ātras maltītes notiesāšanas, pietiekami nesasmalcinot barību. Ieteicami gan svaigi augļi un dārzeņi, gan kalorijām bagātīgāka pārtika – rieksti, sausie augļi. Ja kāda garša vai smarža izraisa nepatiku, no tās vislabāk atteikties vispār. Un otrādi – iekļaut ēdienkartē to, pēc kā kārojas. Ēdieni, kas satur konservantus un e-vielas, šajā dienā var izraisīt nopietnas veselības problēmas.
3. Mēness diennakts
Laiks lietot asākas garšvielas – piparus, čili, krustnagliņas, ingveru, sinepes, mārrutkus, ķiplokus, baziliku, kanēli. Vēlams izvairīties no jebkādām organisma attīrīšanas procedūrām.
4. Mēness diennakts
Nav īstais laiks jaunu produktu un ēdienu iepazīšanai. Sātīgu, bet ne treknu ēdienu! Labāk ierastus augļus un dārzeņus. Der nomierinoša zāļu tēja – melisa, kumelīte, piparmētra.
5. Mēness diennakts
Vienīgā diena mēnesī, kad jebkura barība tiek lieliski izmantota. Nebadoties! Vairāk piena produktu, svaigu augļu un dārzeņu, mazāk gaļas! Vēlams atturēties no konservētiem produktiem, sālītiem un skābētiem dārzeņiem. Smagas barības pārstrādē veidojas daudz izvadāmo sārņu, tāpēc enerģija, ko šajā dienā vislabāk izmantot procesiem astrālajos ķermeņos, tiek izniekota nelietderīgi. Cieš imūnsistēma.
6. Mēness diennakts
Ieteicamākā – viegla pārtika ar sabalansētu šķidruma daudzumu, lai neveidojas tūska. Vēlams atteikties no piena produktiem – šajā dienā tie organismā rada vairāk gļotu. Vājāk darbojas nieres, tāpēc kaitīgs var izrādīties arī alus. Labāk atteikties no jebkurām organismu attīrošām procedūrām.
7. Mēness diennakts
Ēdienkarte – bagātīga un daudzveidīga, ieteicami augļi, kas brieduši pēc iespējas augstāk virs zemes: āboli, bumbieri, aprikozes. Un zāļu tējas. Jāvairās ēst grūti sagremojamo – gaļu un olas.
8. Mēness diennakts
Var pabadoties, veikt zarnu trakta tīrīšanu. Ja tas šķiet par skarbu, līdz nākamajai Mēness diennaktij – tikai veģetāru uzturu, noteikti atturoties no alkohola un smēķēšanas.
9. Mēness diennakts
Jo vienkāršāks ēdiens, jo labāk, piemēram, biezputra no veseliem graudiem. Organisms iebilst pret pārēšanos un jauninājumiem ēdienkartē. Arī pret alkoholu, gaļu un sēnēm.
10. Mēness diennakts
Šajā dienā galvenais – nevis ko ēst, bet ar ko kopā to darīt. Vismaz vienā maltītē pie galda sanākt visai ģimenei! Var ēst, ko vien sirds vēlas, tomēr priekšroka dodama sakņu zupām un dārzeņu sautējumiem. Nepārēsties! Labvēlīgi ietekmē pirts procedūras.
11. Mēness diennakts
Mēness enerģija ir tik spēcīga, ka aktivē visus procesus organismā. Ja kāds izvēlas badošanos – efekts būs jūtams. Ja veselīgu uzturu – pilngraudu biezputru, augļus un dārzeņus, svaigi spiestu sulu –, jutīs spēku pieplūdumu.
12. Mēness diennakts
Uzņemt daudz šķidruma – sulas, zāļu tējas. Ēst riekstus, sēkliņas, lietot augu eļļu. No olām, zivīm un gaļas labāk atteikties. Taču nebadoties! Īpaši kaitīgs nikotīns un alkohols – šajā dienā tā ietekme var dzēst visu, kas panākts smalko jeb astrālo ķermeņu stiprināšanai.
13. Mēness diennakts
Katrs kumoss – uz organisma atjaunošanos! Īstā diena jūras velšu baudīšanai, arī kulinārijas eksperimentiem. Viss labais iet labumā, tāpat skaistumkopšanas un spa procedūras. Organisma attīrīšana kategoriski aizliegta.
14. Mēness diennakts
Ēdienkartē svarīgākais – daudzveidība, bet nepārspīlēt šķidrumu lietošanu. Alkoholam un saldumiem – kategorisku nē, tāpat otrreiz sildītam ēdienam. Toties var apēst kaut ko sāļu. Badoties nevajadzētu.
15. Mēness diennakts
Tikai no svaigiem un kvalitatīviem produktiem – dārzeņiem, augļiem – gatavotas maltītes, graudaugu biezputra, jo īpaši miežu un griķu, arī pupiņas. Ēdieni vislabāk asi un karsti, taču gremošanu nepārslogojoši. Ieteicama zāļu tēja, turpretī melno tēju, kafiju un alkoholu – nelietot. Arī olas, kāposti un sīpoli nav vēlami.
16. Mēness diennakts
Spēka atjaunošanas diena, tāpēc ēdienam jābūt sātīgam, tomēr bez gaļas un zivīm. Organisms cenšas attīrīties no vielmaiņas radītajiem sārņiem, tāpēc nespēj asimilēt produktus, kuros negatīvas vibrācijas. Nav ieteicamas sēnes, pākšaugi un saldumi.
Jāuzņem produkti, kuros daudz dzelzs.
17. Mēness diennakts
Var ēst visu! Vienīgā diena mēnesī, kad vīns, īpaši sarkanais, ir veselībai labvēlīgs. Ieteicami augļi, jo sevišķi – vīnogas. Gardēšanas, nevis pārēšanās diena!
18. Mēness diennakts
Daudz riekstu; ja kārojas gaļu – nedaudz. Ja iegribas ko īpašu, sev to neliegt. Tomēr labāk noskaņoties atslodzei – apmeklēt pirti, veikt masāžas procedūras.
19. Mēness diennakts
Organisma jutība tiktāl paaugstināta, ka iespējami gremošanas sarežģījumi, pat lietojot ierastus produktus. Jāizvēlas vienkārši ēdieni, priekšroku dodot augļiem un ogām.
20. Mēness diennakts
Maltītē iederas un veselību stiprina viss, izņemot putnu gaļu. Piemērots laiks nepazīstamu ēdienu baudīšanai. Arī pirts apmeklējumam.
21. Mēness diennakts
Pēc iespējas vairāk sarkanas krāsas augļu un dārzeņu, vēlama svaigi spiesta sula. Nevajadzētu aizrauties ar desertiem, toties pašā laikā attīrošas zāļu tējas.
22. Mēness diennakts
Īstā reize saldumu lietošanai, neaizmirstot ēdienkartē iekļaut arī svaigus un sautētus dārzeņus, piena ēdienus un pilngraudu putru. No pārēšanās nav ko bīties, tomēr sāta robežu atcerēties vajadzētu.
23. Mēness diennakts
Ieteicamākie – skābpiena produkti. No gaļas un alkohola labāk atteikties, jo šajā dienā tas rada agresivitāti. Nav vēlama arī kafija.
24. Mēness diennakts
Piemērots daudzveidīgs un kalorijām bagātīgs uzturs, taču ar ierobežotu šķidruma daudzumu. Ieteicami piena, sevišķi skābpiena produkti, vīnogas. Pie maltītes var baudīt glāzi sausā vīna. Nebadoties!
25. Mēness diennakts
Var badoties, veikt masāžu. Nav vēlama rupja barība, arī melones un sēnes. Lai sārņu izvadīšana sekmētos labāk, jādzer pēc iespējas vairāk šķidruma, īpaši ūdens vai mazliet piena.
26. Mēness diennakts
Gaļas, olu, sēņu un jūras velšu vietā labāk ēst zivis, augļus un saknes. Īpaši ieteicami lapu dārzeņi un dzērvenes, bet nav vēlami tādi, kuru mīkstumā daudz šķidruma. Var badoties un veikt organisma attīrīšanu.
27. Mēness diena
No gaļas labāk atturēties. Vēlams dzert avota ūdeni, var iemalkot labu sarkanvīnu. Ieteicami ēdieni ar bagātīgu kurkumas, kardamona, piparu, krustnagliņu un citu garšvielu piedevu, arī dārzeņu zupa. Lietderīgi attīrīt organismu – pērties pirtī, peldēties, veikt masāžu.
28. Mēness diena
Neaizmirstot mērenību, atļauts un ieteicams viss: dārzeņi un augļi, rieksti un garšaugu zaļumi, svaigi spiestas sulas. Bet var arī badoties vai lietot tikai veģetāru pārtiku.
29. Mēness diennakts
Organisma aizsargspējas ir novājinātas, tāpēc ieteicams ne vien atteikties no gaļas, bet arī atturēties no svešzemju izcelsmes ēdieniem. Izvēlēties veģetāru uzturu, vairāk spiežot uz piena un graudaugu produktiem, vai attīrīt organismu badojoties. Nesmēķēt, nelietot alkoholu.
30. Mēness diena
Piemēroti viegli ēdieni, kuros pārsvarā dārzeņi un saldskābi augļi, bet nav pārmērīgs šķidruma daudzums. Saldumus – tikai mazliet; galvenais, lai pēc maltītes nerodas smaguma sajūta.
Svarīgi zināt! * Lai savu ēšanas režīmu pakārtotu lunārajam ritmam, noteikti jāzina, kurā Mēness diennaktī cilvēks dzimis. Jāvēršas pie astrologa vai aprēķinos jāizmanto uzziņu literatūrā atrodamās aizvadīto gadu pārskata tabulas. * Kalendārā dotais Mēness diennakts raksturojums attiecināms tikai uz tiem, kuri dzimuši 1., 2. vai 30. Mēness diennaktī. * Pārējiem šī atbilstība jānoskaidro, ņemot vērā, ka individuālais lunārais mēnesis sākas ar cilvēka piedzimšanas brīdi. Piemēram, ja kāds dzimis 5. Mēness diennaktī, kalendārā atzīmētā 5. MD viņa enerģētiku ietekmēs kā 1. Mēness diennakts.
|
Mēness diennaktis janvārī
1. janvāris – 9. MD no plkst. 11.23
2. janvāris – 10. MD no plkst. 11.38
3. janvāris – 11. MD no plkst. 11.56
4. janvāris – 12. MD no plkst. 12.19
5. janvāris – 13. MD no plkst. 12.49
6. janvāris – 14. MD no plkst. 13.30
7. janvāris – 15. MD no plkst. 14.22
8. janvāris – 16. MD no plkst. 15.28
9. janvāris – 17. MD no plkst. 16.42
10. janvāris – 18. MD no plkst. 18.02
11. janvāris – 19. MD no plkst. 19.25
12. janvāris – 20. MD no plkst. 20.49
13. janvāris – 21. MD no plkst. 22.13
14. janvāris – 22. MD no plkst. 23.39
15. janvāris – 22. MD
16. janvāris – 23. MD no plkst. 01.05
17. janvāris – 24. MD no plkst. 02.31
18. janvāris – 25. MD no plkst. 03.57
19. janvāris – 26. MD no plkst.05.15
20. janvāris – 27. MD no plkst. 06.20
21. janvāris – 28. MD no plkst. 07.11
22. janvāris – 29. MD no plkst. 07.48
23. janvāris – 30. MD no plkst. 08.14;
no plkst. 09.42 – 1. MD
24. janvāris – 2. MD no plkst. 08.34
25. janvāris – 3. MD no plkst. 08.50
26. janvāris – 4. MD no plkst. 09.04
27. janvāris – 5. MD no plkst. 09.17
28. janvāris – 6. MD no plkst. 09.31
29. janvāris – 7. MD no plkst. 09.45
30. janvāris – 8. MD no plkst. 10.00
31. janvāris – 9. MD no plkst. 10.21
* Mēness diennakts ir laiks no viena Mēness lēkta līdz nākamajam; dažreiz lunārajā mēnesī ir 29, citreiz – 30 Mēness diennaktis.
* Jārēķinās, ka ar konkrētu datumu apzīmētās diennakts laikā izjūtam divu Mēness diennakšu enerģētisko ietekmi, taču Mēness kalendārā tiek norādīts tikai tajā dienā iesākušās Mēness diennakts kārtas numurs.