Mēness gaismā: kā mūs ietekmē četras mēness fāzes 0
No neatminamiem laikiem cilvēki savu dzīvi ir saskaņojuši ar Mēness ritmiem. Četru mēness fāžu maiņa patiešām ietekmē cilvēka iekšējo orgānu un sistēmu darbību, bet ne visi to jūt!
Laika maiņas
Diennakts ritmā mainās visi cilvēka organisma fizioloģiskie un ķīmiskie procesi, darbspējas, uztvere, reakcija uz dažādām vielām un apkārtējās vides procesiem. Šis cikls ir individuāls, bet visuzskatāmāk to parāda cilvēku iedalījums cīruļos un pūcēs.
Daudzi apgalvo, ka jūt laika apstākļu maiņas. Atmosfēras spiediena kritumu kā locītavu smeldzi mēdz izjust cilvēki, kuri sirgst ar dažādiem artrītiem. Citiem ir diskomforts un migrēna, jo izmaiņas organismā izraisa gaisa mitruma, temperatūras un vēja stipruma svārstības.
Daļa cilvēku pavasarī un rudenī smagi pārdzīvo pulksteņa rādītāju griešanu par vienu stundu uz priekšu vai atpakaļ. Viņiem ir īslaicīgas vai ilgstošas veselības, dienas aktivitāšu, darba ražīguma un nakts miega kvalitātes izmaiņas. Lai arī to izpausmes nav atkarīgas no vecuma, jaundzimušajiem bioloģiskais pulkstenis ir svarīgs barošanas reizēs, un viena stunda var sagādāt būtisku mazuļa pašsajūtas diskomfortu. Arī pusmūža vai vecāka gadagājuma cilvēkiem ir izstrādājušies savi bioritmi, un to izjaukšana arī viņiem var sagādāt emocionālu diskomfortu. Psihiatre Santa Ancāne piebilst, ka to visbiežāk izjūt pacienti ar hroniskiem sirdsdarbības traucējumiem vai astmu. Nervu sistēmas slimību pacientiem jebkuras apkārtējas izmaiņas izraisa slimības saasināšanos, bieži aktualizējas depresija.