Publicitātes foto

Mēness aptieka: Visvairāk bēgļiem no Ukrainas un karadarbībā cietušajiem ziedo līdzekļus ar organizāciju starpniecību 0

Karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem līdz šim Latvijas sabiedrība visaktīvāk palīdzējusi, ziedojot līdzekļus organizācijām, kas nodarbojas ar palīdzības sniegšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

“Mēness aptiekas” rīkotajā aptaujā, izvēloties vairākus atbilžu variantus, šādu atbildi izvēlējušies 27% iedzīvotāju – vienlīdz lielā skaitā gan sievietes, gan vīrieši. Daudzi ir snieguši cita rakstura palīdzību – ziedojot pārtiku, zāles un citas medicīnas preces, apģērbu, saimniecībā noderīgas lietas, palīdzībai veltījuši savu darbu, laiku un zināšanas, snieguši pajumti, darbu.

Daļa iedzīvotāju palīdzību plāno sniegt nākotnē, lai arī līdz šim to nav darījuši, bet vēl 32% pēc apkopotajiem datiem neplāno palīdzēt karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Evita Jurjāne-Nelsone, „Mēness aptiekas” valdes locekle, pārdošanas, mārketinga un klientu attiecību departamenta vadītāja: “Gan aptaujā, gan mūsu ikdienas darbā redzam, ka Latvijas sabiedrība kopumā ir atsaucīga, dažādā veidā sniedzot morālu un materiālu atbalstu karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem.

Katrs dara labāko, ko spēj. Ieguldot savu darbu un laiku, meklējot un nodrošinot nepieciešamos medikamentus un citus aptiekas produktus, mūsu iespēja ir palīdzēt cilvēkiem risināt veselības problēmas. Tas ir reāls mūsu   ieguldījums, lai tieši šobrīd kaut nedaudz atvieglotu karadarbībā Ukrainā cietušo un bēgļu ikdienu.

Jau pirmajās karadarbības dienās bija vērojams, ka iedzīvotāji pērk dažādas zāles, citas medicīnas preces, lai nosūtītu uz Ukrainu. Ātri sapratām – lai aptiekās neradītu preču īslaicīgu trūkumu, apjomīgākas palīdzības sniedzējiem preces jāpiedāvā, organizējot kā pasūtījumu. Esam saņēmuši vairākus simtus pieprasījumu – katru ar dažādu medicīnas ierīču, medikamentu un citu farmaceitisko produktu vajadzībām. Esam ziedošanā iesaistīties  aicinājuši arī partnerus.

Tāpat 100 „Mēness aptiekās” ir atrodamas Ziedot.lv ziedojumu kastītes, un mūsu klienti ir atsaucīgi, ziedojot naudu. Popularitāti guvušas arī „Mēness aptiekas” lojalitātes kartes ar īpašām atlaidēm Ukrainas iedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā. Priecājamies, ka aptiekās pamazām iestrādājas vairāki jaunie kolēģi no Ukrainas. Kopīgiem spēkiem varam viņiem palīdzēt arī ar dzīvesvietu un citu nepieciešamo.”

Palīdzēt, ziedojot līdzekļus ar organizāciju starpniecību  karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem, pārsvarā ir izvēlējušies iedzīvotāji vecumā no 30-74 gadiem, kā arī Vidzemē dzīvojošie – 34%. Otrs populārākais palīdzības sniegšanas veids ir apģērba un saimniecībā nepieciešamo lietu ziedošana, kas populārāka ir sieviešu vidū, un arī šāda veida palīdzības sniegšanā atsaucīgākie ir vidzemnieki – 22%.

Reklāma
Reklāma

Vēl 9% norādījuši, ka karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem palīdzējuši, ieguldot savu darbu, zināšanas un laiku. Šāda rakstura palīdzību visbiežāk – 10% – snieguši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji vecumā no 50-59 gadiem. Vēl 7% izvēlējušies ziedot pārtiku, un šāda veida palīdzība raksturīgāka bijusi Kurzemē – 10%.

Vēl neliela daļa sabiedrības ziedojusi zāles un citas medicīnas preces, kā arī bēgļiem sniegusi pajumti un darba iespējas. Piemēram, zāļu un citu medikamentu ziedošanā atsaucīgākie ir bijuši 18-29 gadus veci jaunieši, kā arī Rīgas un Kurzemes iedzīvotāji.

22% no aptaujas dalībniekiem norādījuši, ka karadarbībā Ukrainā cietušajiem un bēgļiem vēl nav palīdzējuši, bet plāno to darīt – un šādi atbildējuši vienlīdz daudz aptaujāto visās vecuma grupās – gan sievietes, gan vīrieši. Salīdzinājumā ar citiem reģioniem nedaudz zemāks šis rādītājs ir Rīgā – 19%.

Savukārt atbildi: “Neesmu palīdzējis un neplānoju to darīt” snieguši 32% respondentu. Latgalē šādu atbildes variantu snieguši 46%, kas ir visaugstākais rādītājs starp visiem reģioniem, piemēram Zemgalē tas ir 35%, Rīgā 33%.

Reprezentatīva „Mēness aptieka” iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” šogad martā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.