Jāņem vērā, ka jaunie augi ražu dos tikai pēc 3-5 gadiem, kad tie būs izveidojuši skeletzarus un augļzariņus, turklāt vairākām šķirnēm augļu ražošanai nepieciešama svešappute, kas nozīmē, ka blakus jāatrodas dažādu šķirņu, vienlaicīgi ziedošiem kokiem. 0
Plūmēm vislabāk tīk nokrišņu ūdens, taču īpaši sausos gados ir nepieciešama papildus laistīšana. Mitruma saglabāšanai no auga 2. gada augsni var noklāt ar mulču, tā arī var izvairīties no nezālēm, pasargāt saknes no apsalšanas un palielināt augsnē organisko vielu saturu. Ja auga ikgadējie dzinumi ir vismaz 40 cm gari, papildus mēslošana ar slāpekli saturošiem minerālmēsliem nav nepieciešama. Ja kokam pieaugumi ir nelieli, veģetācijas perioda sākumā mēslošanai var izvēlēties kompleksos minerālmēslus, kas satur gan slāpekli, gan fosforu, gan kāliju, kā arī mikroelementus (plūmēm īpaši ir nepieciešams bors). Agrā pavasarī veciem kokiem apgriež vai izzāģē nokaltušos, sala bojātos zarus, kā arī vainagu sabiezinošos zarus, lai tas labāk atjaunotos. Vēlāk pavasarī un vasarā apgriešana veicama jauniem kokiem.
Kaitēkļi galvenokārt apdraud koka virszemes daļas. Augļu bojājumus izraisa gan plūmju tinēja, gan zāģlapseņu kāpuri, kas izgrauž un izalo augļu mīkstumu, saldo šķirņu augļus bojā arī lapsenes. Lai samazinātu kaitēkļu bojājumus, plūmju ziedēšanas laikā dārzā var izlikt traukus ar rūgstošu sulu, bet koka stumbru – aptīt ar ķeramjostu. Lapu bojājumus izraisa laputis un ērces. Kaitēkļu ierobežošanai izmanto insekticīdus, savukārt ērces ierobežo ar akaricīdiem.