“Piekrītu, ka nevar vest visus pēc kārtas. Bet mums ir jāatrod arī tie cilvēki, kas grāvi rok, ceļu būvē! Melnis par darbaspēka ievešanu 53
“Ir izveidojies zināms absurds – mums ir augsts bezdarba līmenis, bet tajā pašā laikā runājot praktiski ar jebkuru uzņēmēju, viņš saka, lai iedod cilvēkus, kas darbu izdarīs. Ja mēs neko nedarām, tad skaidrs, ka aizvien vairāk latviešu aizbrauc projām,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja klimata un enerģētikas ministrs (ZZS) Kaspars Melnis, diskutējot par aktualitātēm darba tirgū un darbinieku trūkumu Latvijā.
“Līdz ar to ir uzņēmēji, kas tādēļ ir spiesti vērt ciet savu uzņēmējdarbību kaut kur tālākos laukos, jo vienkārši nav, kas strādā. Līdz ar to, ja tur aiztaisās pēdējais uzņēmums, ko tad mēs tur vispār gribam?! Skaidrs, ka ir jāmeklē kaut kāds variants,” norādīja Melnis, aprakstot darbaspēka trūkumu lauku reģionos.
“Piekrītu, ka nevar vest visus pēc kārtas. Tas nav risinājums! Tie cilvēki brauc strādāt pie konkrēta uzņēmuma uz konkrētu vietu. Un nav jau teikts…Ja viņš neiestrādājas, tad – atvainojiet, brauc atpakaļ! Tad mēs nepagarinām to darba atļauju,” komentēja klimata un enerģētikas ministrs Melnis.
Ministrs uzskata, ka šī problēma ir jārisina. “Mēs nevaram izlikties. Mēs visi gribam tos gudros, inteliģentos iebraucējus, kas mācās latviešu valodu un tajā runā, dzīvo…Tā realitāte ir tāda, kāda tā ir. Patīk mums vai nepatīk, mums ir jāatrod arī tie cilvēki, kas grāvi rok, ceļu būvē! Arī tās darba rokas mums ir vajadzīgas. Un būsim atklāti – nu nav tā, ka tagad latvieši raujās vasarā ar lāpstu grāvjus rakt! Bet tāpat kādam tie ceļi ir jābūvē. Tur vajag gan operatorus ar augstāko izglītību, gan arī vienkāršo darbu darītājus,” skaidroja ministrs.
Melnis mudināja uz darbinieku trūkuma problēmu skatīties plašāk – ne tikai uz Rīgu vai Pierīgu. Jāraugās arī uz lauku apvidiem. “Nav tā, ka tur ir darbaspēks. Nu nav! Tur arī trūkst,” vērsa uzmanību Melnis TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par darba tirgu un darbaspēka trūkumu Latvijā, kādēļ vajadzīgs rast risinājumu, piemēram, ievedot darbaspēku no citām valstīm.
Plašāk skatieties pievienotajā video!