Melnās dienas pirms mēnešreizēm. Ieteikumi no ginekoloģes homeopātes, ājūrvēdas ārstes un adatu terapeites 19
Divas līdz četrpadsmit dienas pirms mēnešreizēm daudzas sievietes kļūst nomāktas un raudulīgas, citas – viegli aizkaitināmas un pat agresīvas. Apkārtējie bieži vien nespēj saprast, kāds ir piepešo pārvērtību iemesls, prāto, ko nelāgu nodarījuši. Bet zinātāji līdzjūtīgi jautā – PMS? Aiz šīs burtu kombinācijas slēpjas pirmsmenstruālais sindroms, kam raksturīgs lērums citu simptomu. Trīs speciālisti skaidro, kā nepatīkamās sajūtas mazināt.
PMS var būt gan emocionāli, gan fiziski simptomi. Vienas no izplatītākajām ir biežas garastāvokļa svārstības un pastiprināta emocionalitāte. Var būt nervozitāte un grūtības koncentrēties. Daža dāma mājiniekus pārsteidz ar nesavaldību un spējiem dusmu izvirdumiem.
Bieži vien šajās dienās āda kļūst taukaināka, parādās pinnes, arī mati ātrāk sataukojas.
Pirmsmenstruālajā periodā organismā uzkrājas šķidrums, tāpēc svari rāda mazliet lielāku skaitli nekā parasti un tievētājas jūtas ļoti apbēdinātas. Visbiežāk svara pieaugums nepārsniedz divus kilogramus, tomēr tas var būt arī lielāks. Šķidrumam uzkrājoties, mēdz veidoties sejas, kāju vai roku tūska. Krūtis var piebriest un kļūt jutīgas.
Daudzām šajā periodā ir teju neremdināma apetīte. Var būt milzīga kāre pēc saldumiem.
Vienu nomoka nogurums un miegainība, citu gluži pretēji – trauksmainība un grūtības aizmigt. Iespējamas spēcīgas galvassāpes. Diskomfortu mēdz sagādāt vēdera pūšanās, caureja vai aizcietējumi.
Ir sievietes, kurām simptomi ir tik mokoši, ka traucē normāli strādāt un komunicēt ar apkārtējiem.