Šovā redzams, ka televīzijas piedāvājums precēto ģimenēs tiek uztverts kā loterija, jo TV dāvinātā naudiņa noderēs.
Šovā redzams, ka televīzijas piedāvājums precēto ģimenēs tiek uztverts kā loterija, jo TV dāvinātā naudiņa noderēs.
Ekrānuzņēmums no TV3

Dubultās dzīves izspēle 0


“Precētie pret brīvajiem” ir izklaide moralizētājiem un ziņkārīgajiem. Nereti minētie skatītāju tipi var sadzīvot vienā šova vērotājā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Te guvums ir samērā pieticīgs gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Vai iepazīstam cilvēku prasmes un dzīves uztveri kā šovā “Īstās latvju saimnieces”? Vai pārbaudām zināšanas, atklājam neredzētas zemes un piedzīvojumus? Nē, skatītāji var redzēt, cik prasmīgi prot mānīties precēti cilvēki kontrolētos ap­stākļos, un vērtēt, kā brīvais dalībnieks spēj atpazīt iespējamo attiecību partneri. Norise ir vienmuļa, katrs šova laidiens ir līdzīgs citiem – ciemošanās, ēšana un parunāšanās, pakoķetēšana, varbūt – pamaigošanās. Lūkošanās veļas mašīnas lodziņā, kamēr tā darbojas, varētu būt tikai vēl mazliet garlaicīgāka. Kāda jēga skatīties šo tēlošanu?

Īsta ir iespēja skatītājiem, vērojot citus, iztēlē pārdomāt lomu spēles. Iedomāties sevi dubultās dzīves fragmentā. Iztēloties savu otro es – draisku, valdzinošu, bīstamu spēli spēlējošu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Moralizētājam, kas sēž katrā no mums, ir ko piebilst, vērojot brīvo un aizņemto sieviešu rotaļas. Mēs taču zinām, kā vajadzēja uzvesties, kā ir piedienīgi un visu pārējo. Ziņkārīgajam vēl labāk. Tas izvērtē atšifrēšanas stratēģijas, bauda pārpratumus un precēto ļaužu staigāšanu pa slidenu skatuvi.

Šovu balsta baismākie stereotipi par to, kā atšķiras precētas un neprecētas sievietes, kas vispār jādara sievietēm. Piemēram, priekšstats, ka skaistu veļu izpērk tikai neprecētās, sabruka ar milzu troksni. Labi, ka tā. Bet vīrieši kā sievu dzīves norišu īpašnieki, kā viņu pastāvīgi kontrolētāji, sieviete kā tēlojoša, manipulējoša, kopumā melīgāka, vīra vērtējumu gaidoša, vainīga, ja nav izpildījusi uzdevumu – šie stereotipi šovā svin savu festivālu. Kāpēc tam tērēt savas vienīgās dzīves laiku?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.