Nedari palīgam pāri 1
Izlasiet instrukciju pirms trimmera lietošanas! – visiem pircējiem atgādina pārdevēji konsultanti un dārza tehnikas servisu darbinieki. Taču cilvēki nelasa vis! Ik dienu ar instrukcijas ignorēšanas sekām nākas saskarties dārza tehnikas meistaram Otto Visockim. Uz servisu visbiežāk nes trimmerus, kuru slimībās vainojami saimnieki. Vasaras sākumā – tos, kuros ziemas laikā palikusi vecā degviela un kuru karburatoros izžuvusi membrāna. Arī ilgi stāvējis degvielas un eļļas maisījums darba laikā bojā pļaujamo. Meistars atgādina, ka ideālā variantā tas jāizlieto trīs nedēļu vai mēneša laikā.
Derēs gan 95., gan 98. markas benzīns. Eļļas izvēle ir katra paša ziņā, taču vajadzētu izmantot konkrētās tehnikas pārdevēja ieteikto. Populāra un pārbaudīta vērtība ir “Stihl”, “Husqvarna” eļļa.
Vēl trimmerētāji grēko, pļaušanai izvēloties resnākas auklas, nekā modelim paredzēts. Meistars stāsta, ka pļāvēji tādējādi grib ieekonomēt, cerot, ka mazāk lūzīs, taču rezultāts esot gluži pretējs, jo spole ar nepiemēroto netiek galā un lūst vēl vairāk.
Dažkārt pļauj arī bez spoles aizsarga, lai pļaušanas platums lielāks, bet tas palielina motora slodzi. Ne cilvēkam, ne pļaujamajam sirds pārpūli ilgi neizturēs. Taču arī čunčināšana ar pusjaudu, piespiežot gāzi tikai vieglītēm un nedodot spolei pilnus apgriezienus, pļaujamo var sabojāt.
Uzmanība jāpievērš arī gaisa filtru tīrībai, atgādina Otto Visockis. Švammveida filtri jāmazgā (profesionāļi to dara pat reizi nedēļā) un maināmie jāmaina (kad kļūst tumši) vairākas reizes sezonā.
Protams, jāņem vērā tehnikas nolietojums, dažādi no apiešanās neatkarīgi iemesli, kad trimmeris vairs negribēs rūcināties zāles vālā.
Lai salabotu trimmeri, sezonas laikā servisā jāgaida aptuveni viena vai divas nedēļas, bet pa to laiku zāle savā vaļā, ai, kā saaugs! Vienīgais mierinājums – ziedošas gārsas brīnišķi smaržo un ir labas ganības bitēm.