2020.gada 20.marts. Saeimas sēdē
2020.gada 20.marts. Saeimas sēdē
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Meklē risinājumus, kā attālināti noturēt Saeimas sēdes 0

Lai Saeimas sēdes nepieciešamības gadījumā notiktu attālināti, jāizstrādā tehniskais risinājums, kā arī jāveic grozījumi parlamenta Kārtības rullī, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Pašlaik Saeimā tiek strādāts pie informācijas tehnoloģiju platformas (IT) tehniskās specifikācijas jautājumiem. Mūrniece skaidroja, ka tiek apsvērts divpakāpju risinājums.

Tas paredzētu, ka pirmais solis ir droša sākotnējā IT platforma, kur nepieciešamības gadījumā parlamentam sanākt Covid-19 izplatības mazināšanas laikā un otrs solis ir ilgtspējīgas attālinātās darbības sistēmas izveide.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai varētu strādāt attālināti jāveic izmaiņas Kārtības rullī un pie attiecīgo grozījumu sagatavošanas lūgts strādāt parlamenta Juridiskajam birojam. Pēc tam, kad tie būs izstrādāti, grozījumu virzība Kārtības rullī varētu neprasīt daudz laika, skaidroja Saeimas priekšsēdētāja.

Lai Saeima strādātu attālināti, nav nepieciešams izmaiņas Satversmē, kā to jau norādījis Valsts prezidents Egils Levits.

Saeimas attālināts darbs gan ir vismaz nedaudz tālākas nākotnes jautājums. Kā pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja, no vairāku Saeimas politisko spēku puses ir saņemtas pozitīvas indikācijas par parlamenta sēdes rīkošanu nākamnedēļ, katrai frakcijai pulcējoties atsevišķā Saeimas zālē un pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem sanākot dažos kabinetos.

Saeimas deputātu pašizolācija nav konstitucionāla problēma, parlaments ir rīcībspējīgs un var turpināt darbu attālināti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” sacīja Valsts prezidents. Levits pie šāda secinājuma nonācis, analizējot radušos situāciju un konsultējoties ar tiesību ekspertiem.

Arī valststiesību eksperts, advokāts Edgars Pastars pauda viedokli, ka nav nepieciešamība grozīt Satversmi, lai Saeima varētu strādāt attālināti. Kā “Panorāmai” sacīja Pastars, moderni tulkojot Satversmi, “elektroniska vide” ir cita vieta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.