Meitene mēnesi ēda ķiplokus – rezultāts viņu pārsteidza. Eksperte skaidro ķiploka ietekmi 19
Ķiploki daudziem ir zināmi kā nepatīkamas garšas un specifiskas smaržas, bet noderīgs produkts, kas saskaņā ar dažiem apgalvojumiem var pazemināt holesterīna līmeni un asinsspiedienu. Kāda sieviete – Lū Mudža – nolēma mēģināt katru dienu apēst svaiga ķiploka daiviņu, raksta portāls Fit&Well.
“Mēnesi es gandrīz katru dienu ēdu savu neapstrādāto ķiploku pesto (vai bazilika ķiploku pastu, ko vēlaties) un esmu pamanījusi dažas pārsteidzošas izmaiņas,” viņa ziņo.
Viņasprāt, viņas ādas stāvoklis ir uzlabojies – sejas krāsa kļuvusi svaigāka. Lū Madža piebilda, ka gandrīz visu savu pieaugušo mūžu cīnījusies ar hormonālām pinnēm, tāpēc viņa ir ļoti apmierināta ar “stikla ādas” efektu. Rakstā teikts, ka ķiplokiem piemīt pretmikrobu un antibakteriālas īpašības, kas var uzlabot ādas veselību, cīnoties ar pūtītes izraisošiem mikroorganismiem uz sejas.
Lai gan žurnālā Dermatol Reports teikts, ka joprojām nav pietiekami daudz nozīmīgu pētījumu, lai apstiprinātu ķiploku labvēlīgo ietekmi uz ādu, meitene arī uzsver, ka nav gatava apstiprināt, ka tieši ķiploki ietekmējuši viņas ādas stāvokli, jo mēneša laikā viņas dzīvē daudz kas mainījies.
Viņas uzrunātā sporta uztura speciāliste Roksana Ehsani atzīmēja, ka neapstrādāti ķiploki faktiski var izraisīt kuņģa darbības traucējumus, dažiem cilvēkiem izraisot tādus simptomus kā vēdera uzpūšanās, grēmas un gāzes, par ko arī sūdzējās Lū. Tomēr ķiploki satur arī prebiotiskās šķiedras, kas var uzlabot zarnu veselību, barojot gremošanas sistēmas labvēlīgās baktērijas.
Pēc mēneša ķiploku lietošanas meitene vēl pamanīja, ka no mutes nāk nepatīkama smaka: “Tā ir tāda slikta smaka, kas saglabājas pat pēc kārtīgas zobu tīrīšanas līdz nākamajam rītam. Esmu pārliecināta, ka, ja mans suns varētu runāt, viņš sūdzētos,” viņa ar humoru atzīstas, bet, kā norāda uztura speciāliste, tas ir tāpēc, ka ķiploki satur sēra savienojumus, kas, sadaloties, izraisa sliktu elpu.