Kāda mamma no Ogres sociālajos tīklos dalījusies ar biedējošu atgadījumu, kad viņas bērns izsēdināts nepareizajā pieturā un pilnīgi vienaldzīgs šoferis raudošu bērnu atstājis, nemaz nenoskaidrojot, kur meitenīte devusies, vai zina, kur jāiet un kā tiks mājās.
“Šodien mana 10-gadīgā Madara kā katru trešdienu devās ar autobusu no savas Ikšķiles skolas uz Ogri. Viņas izkāpšanas pietura- Ogres mūzikas skola. Jau iepriekš gribu teikt, ka Ogri nepārzina, lielākoties telefonu atstāj mājās. Šoreiz bija līdzi.
Šoferis apstājās Ogres autoostā un uz jautājumu, vai nebrauks uz mūzikas skolu atbildējis noraidoši un lūdzis izkāpt. Protams, viņa izkāpa, raudāja, zvanīja man, nesaprotot, kur ir izsēdināta. Protams, varēju nekavējoties ierasties un situāciju “izrullēt”. Mammas var visu un vienmēr un jebkuros apstākļos. Teikšu godīgi, šī ir situācija, kas liek pārvērsties par lauveni.
LapLine dispečeri informēju un Autotrasporta direkciju arī. Vai tiešām jānotiek kaut kam ļoti sliktam, lai katrs sava darba darītājs darītu to no sirds un būtu cilvēks? Kā var izsēdināt mazu bērnu viņam nezināmā vietā? Vai labi gulēs šonakt šis šoferis?
Pēc šī sapratu, ka svarīgi pārrunāt ar meitu kā rīkoties šādās situācijās, ka ir jāzina savas tiesības un ne vienmēr ir jāklausa pieaugušie. Šajā gadījumā- šoferis, kuram slinkums bija vest vienīgo pasažieri. Skaidrs, ka pieaugušu pasažieri neatļautos izsēdināt,” Elīna raksta.
Šis noteikti nav pirmais šāda veida stāsts, kas dzirdēts ne tikai Ogrē, bet arī citviet, kas liek uzdot jautājumu, kāda ir sabiedrisko transportu vadītāju atbildība? Katrā ģimenē vecāki ar bērniem, protams, var pārrunāt iespējamos rīcības veidus šādā situācijā, bet vai tad mēs, pieaugušie, neesam atbildīgi par bērniem?