Meistars, kas neslēpj sveci zem pūra: Savā mājā izveidojis 3 radošās darbnīcas 0
Braucot no Rīgas, aptuveni piecus kilometrus pirms Jaunpils nevar nepamanīt lauku viensētu, kas piesaista uzmanību ar eglīšu labirintu, šūpolēm.
Mājās Graudiņi kokapstrādes meistars Kaspars Brikulis un viņa dzīvesbiedre stikla māksliniece Anete Krūmiņa kopā ar domubiedriem izveidojuši sporta un aktīvās atpūtas centru un radošo darbnīcu, lai vietējiem iedzīvotājiem dažādotu sabiedrisko aktivitāšu iespējas.
7 balles
“Jaunpils pagasta Graudiņos saimniekojam gadus deviņus, manas dzīvesbiedres Anetes Krūmiņas vecāki to iegādājās 1980. gadā.
Līdz tam dzīvojām Rīgā, taču arvien spēcīgāka kļuva vēlme izrauties no galvaspilsētas kņadas un stresa un uzsākt kaut ko savu, līdz ar to kardināli mainīt ierasto dzīvesritmu,” pārcelšanos no pilsētas uz laukiem pamato Kaspars Brikulis. Viņš ir profesionāls kokapstrādes meistars – 15 gadus nostrādājis Lido galdniecībā.
Kaspars Brikulis ar dzīvesbiedri un abiem dēliem lēnām, taču apņēmīgi atjauno ēku, kas celta pirms kara un kalpojusi par saimniecības ēku.
Lai pavērtos vairāk iespēju saimnieciskām aktivitātēm un saņemtu sabiedrības atbalstu, kopā ar tuvākajiem domubiedriem, vecākā dēla draugiem – Mākslas akadēmijas studentiem, kā arī kaimiņiem un dažiem cilvēkiem no Jaunpils pagasta nodibinājis biedrību “7 balles” (darbojas nu jau 10 gadus).
Radās ideja pēc idejas, un Kaspara dzīvesbiedre Anete ķērās pie projekta rakstīšanas, lai ieceru īstenošanai iegūtu Eiropas Savienības līdzfinansējumu.
Augštāvā dzīvo, lejā – pulcē aktīvus vietējos iedzotājus
Ģimene dzīvo ēkas augšstāvā, lejasstāvā iekārtotas trīs radošās telpas: sveču liešanas darbnīca, plaša virtuve, kur apgūt ēdienu gatavošanu, piemēram, izcept picu, un kokamatniecības darbnīca, kur izmēģināt spēkus koka rotaļlietu darināšanā.
To iekārtot palīdzējuši dēli Reinis un Matīss, liekot grīdu un griestus, kā arī uzstādot Čehijā ražotās iekārtas ēvelēšanai, slīpēšanai un urbšanai un pie sienām rindojot galdniecībai nepieciešamos darbarīkus.
Iekārtas ir profesionālas un jaudīgas, tāpēc darbi notiek tikai Kaspara vadībā. “Esmu nolēmis pievērsties arī metālliešanai un metālkalšanai. Jau iegādājos metināmo aparātu,” ieceri atklāj meistars.
Šajās lauku mājās, kuras durvis dekoratīvi rotā iespaidīgi daudz atslēgu, simbolizējot iespēju atklāt ne mazums brīnumu, piedāvā stikla trauku un stikla kausējumu izgatavošanu no atkārtoti izmantojamiem materiāliem, piemēram, logu rūtis, pudeles un burkas.
Var skatīt, kā pareizi griezt stiklu, kā to apstrādāt, pagatavot trauku ar senu rakstu gravējumu stiklā vai vēja zvanu. Ikviens interesents šajās mājās ne vien gūs iemaņas dažādu priekšmetu izgatavošanā (pašu rokām darinātai lietai ir cita vērtība un enerģija nekā rūpnieciski ražotai), bet arī baudīs neviltotu viesmīlību un labvēlību.
Šajās mājās daudz kas meistarots pašu spēkiem – arī pūralāde un krāsaina flīžu grīda.
Plašās virtuves interjerā lieliski iederas šis paštaisītais griestos iekārtais gaismeklis. Tas izgatavots no diviem ēvelētiem gareniskiem egles dēļiem, kas ietonēti ar lineļļu. Starp dēļiem ievietoti desmit prožektori, katrā 20 vatu LED spuldze.
Dzīvojam zaļi – dodam otru dzīvi priekšmetiem, piemēram, šim sienas dekoram ar dakšiņām.
Mājas lejasstāvā atrodas galdiņš ar ķeblīšiem, kuru virsma veidota no nemizotām klūgām. Dabiskam materiālam ir īpaša vērtība!