Kulinārie pārsteigumi savējiem 2
Saimniece ne tikai ar lielu prieku cep kūkas, bet arī lutina savējos ar citiem gardumiem. Regulāri tiek gatavots siers. Izmēģināts klasiskais ar ķimenēm un citas šķirnes – siers ar pētersīļiem, ķiplokiem un sīpoliem, ķiplokiem un dillēm, kaltētiem tomātiem un dillēm. Reizēm, kad gribas, gatavo visvienkāršāko sieru bez jebkādām papildu garšvielām. Inese uzskata: sieram vajadzīgs piens ar augstu olbaltumvielu un tauku procentu un arī nedaudz sviesta. Viņa pārliecinājusies, ka siers pirms likšanas galdā vismaz pāris dienu jāpatur ledusskapī, tad tas ir garšīgāks un aromātiskāks.
Viņai pašai ļoti garšo kartupeļu pankūkas. Tās cep pēc mammas receptes – sarīvē kartupeļus, pievieno apceptus sīpolus un gaļu, mazliet miltu.
Kad bērni bijuši mazi, Inese vienmēr gatavojusi saldos ēdienus. Visiecienītākā bijusi vaniļas mērce ar zemeņu krēmu. Šis saldēdiens top šādi: olu dzeltenumus saputo ar cukuru, pievieno vaniļu un pielej uzvārītu pienu. Tad to visu pakarsē karstā ūdens peldē, līdz masa nedaudz sabiezē, un pēc tam atdzesē. Savukārt krēmam saldo krējumu saputo ar cukuru un pēc tam pieber tikko plūktas vai atkausētas zemenes. Bērniem joprojām garšo arī mammas gatavotais buberts un debesmanna. Bubertam vispirms uzvāra mannas putru, karstajai masai pievieno olu dzeltenumu, pēc tam iecilā atsevišķi saputotu olas baltumu – un saldais ēdiens gatavs!
Tuvojas rabarberu laiks, un saimniece zina – drīz visi gaidīs rabarberu uzputeni. To gatavo, cukurūdenī uzvārot mazos gabaliņos sagrieztus rabarberus, tad pievieno vaniļu, mannu, visu mazliet pavāra un ļauj, lai atdziest, pēc tam ar mikseri sakuļ.
Vasarā visi pārsvarā dzer bērzu sulas. Pavasarī tās lej 1,5 litru plastmasas pudelēs un sasaldē. Pirms lietošanas pudeli iegremdē ūdens spainī, un jau pēc dažām stundām sulas var dzert. Vienīgi trauks pirms lietošanas jāsakrata, lai vienlīdz salda būtu visa sula.