Foto: Valsts policija

Mēģina pārdot polārlāča ādu 0

Šī gada aprīļa sākumā Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem veica pārbaudes saistībā ar savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu tirdzniecībā. Pārbaužu laikā tika konstatēti divi pārkāpumi – privātpersonas bez speciālā sertifikāta vēlējušās realizēt polārlāča ādu un vistu vanaga izbāzni. Saistībā ar notikušo uzsāktas administratīvās lietvedības.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

VP kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi regulāri veic tirdzniecības vietu pārbaudes un interneta monitoringu, lai novērstu nelikumīgu savvaļas sugu tirdzniecību.

Pārbaužu laikā, kas veiktas 4. un 9. aprīlī, tika konstatēti tirdzniecību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumi.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kādas privātpersonas vēlējušās pārdot polārlāča ādu par 200 eiro, kā arī vistu vanaga izbāzni, kura cena ir 380 eiro.

Abām privātpersonām tika lūgts uzrādīt attiecīgos dokumentus un apliecināt dzīvnieku legālo izcelsmi, taču neviena no tām nevarēja to izdarīt.

VP norāda, ka Latvijā, tāpat kā jebkurā Eiropas Savienības dalībvalstī, aizliegts tirdzniecībā piedāvāt gan dzīvus īpatņus, gan izstrādājumus no savvaļas sugām, ja nav iespējams pierādīt to legālu izcelsmi.

Foto: Valsts policija

Turklāt Dzīvnieku aizsardzības likums Latvijā aizliedz ārpus zooloģiskajiem dārziem un reģistrētām savvaļas dzīvnieku turēšanas vietām turēt nebrīvē kā mājdzīvniekus savvaļas plēsēju kārtas dzīvniekus, primātus, krokodilus, čūskas un jūras zīdītājus. Veicot tirdzniecību ar sugām, kas iekļautas CITES konvencijas pielikumos, nepieciešams saņemt CITES sertifikātu vai atļauju, kas apliecina attiecīgo īpatņu legālo izcelsmi.

Saistībā ar notikušo pret abām privātpersonām uzsākta administratīvā lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 77. panta pirmās daļas – par normatīvajos aktos noteikto dzīvnieku aizsardzības prasību pārkāpšanu. Par prasību neievērošanu var tikt uzlikts naudas sods fiziskajām personām no 30 līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 1200 eiro.

VP lietu materiālus nodevusi Dabas aizsardzības pārvaldei atbilstoši kompetencei lēmumu pieņemšanai administratīvajās lietās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.