Rapšu medu var viegli pazīt pēc gaišās krāsas. Satur daudz glikozes, tāpēc strauji kristalizējas un kļūst ciets. Rapšu medus nav sevišķi pieprasīts, taču ir lētāks. Arī biteniekiem tas nepatīk, jo strauji cukurojas šūnās, apgrūtinot medus izmešanu. Lieto kā cukura aizvietotāju ēdienu gatavošanā, jo nemaina ēdiena garšu. Labās īpašības – nomierina nervu sistēmu, uzlabo miegu un gremošanas sistēmas darbību. Rupjie, kristalizējušies graudi lieliski der lietošanai pirtī kā skrubis. 2
Āboliņa medus ir gaišā dzintara vai bālganā krāsā, ar patīkamu aromātu, kristalizējas lēni. Darbojas kā urīndzenošs līdzeklis, palīdz pret bronhītu, plaušu kaitēm, ginekoloģiskām vainām. Retums!
Meža ziedu medus ir dzeltenā līdz pat tumši brūnā krāsā. Satur skuju koku izsvīdumu, tāpēc tajā ir ēteriskās eļļas, sveķi, minerālvielas. Šo medu ieteicams lietot saaukstēšanās periodā.
Amoliņa medus ir augstvērtīgs, gaišā dzintara krāsā vai balts, ar patīkamu aromātu, kristalizējas lēni. Veicina liekā šķidruma izdalīšanos, palīdz sirdsslimību gadījumos.
Facēliju medus ir gaišā, viegli zaļganā nokrāsā, kristalizējas lēni, garšīgs. Palīdz pret gremošanas traucējumiem, stiprina imunitāti.
Vīgriežu medus ir gaišā līdz brūnā dzintara krāsā. Saldens aromāts un vīgriežu tējai līdzīga garša. Labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, pazemina asinsspiedienu, attīra organismu. Uzlabo miegu.