Žurnāls “Medības”

Mednieku aproce, kas var izglābt dzīvību. Izgatavo pats! 0

Varbūt mērenajos un daudzmaz draudzīgajos Latvijas ģeogrāfiskajos un klimatiskajos ap­stākļos vajadzība pēc tādas praktiskas rotaslietas – izdzīvošanas rokassprādzes – ir retāka. “Ja dodas vairāku dienu vai nedēļu pārgājienos, medību tūrēs uz ziemeļiem, Āfriku, kalniem vai jebkuru citu eksotisku vietu, šāda rokassprādze noteikti var izglābt dzīvību,” stāsta mednieks Oskars Treilihs, kurš rokassprādzes sācis pīt pats.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Sprādze izgatavota no trīs metrus garas virves, ko ekstremālos apstākļos var izmantot kaut kā sasiešanai, vilkšanai, piestiprināšanai, tā noderēs zivju ķeršanai vai arī lamatu ierīkošanai, lai iegūtu sev barību. Aproce ir izgreznota ar džutas auklu, ko nepieciešamības gadījumā var izmantot iekuram, jo saplucināta tā ļoti viegli uzliesmo. Virvi var izmantot par žņaugu, kā arī lūzuma nostiprināšanai. Pie rokassprādzes iespējams pielikt plāksnīti ar vārdu, uzvārdu, asinsgrupu, nepieciešamajiem kontaktiem vai jebkuru citu svarīgu informāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikti būs situācijas, kad noderēs arī savienojums, ar ko rokassprādzi nostiprina uz rokas.

Šādas sprādzes interneta veikalos vidēji maksā no 5 līdz 15 latiem atkarībā no specifikācijām, taču nav nemaz grūti tādu pagatavot pašam pēc savas gaumes un vēlēšanās.

Lai izdzīvotāju rokassprādzi pagatavotu, nepieciešama vismaz trīs metrus gara virve. Parasti izmanto “550 cord” vai tā saucamo “Paracord”, vai izpletņu virvi, kas ir ļoti izturīga. Labi der arī parasta pītā virve, ko var iegādāties jebkurā celtniecības materiālu veikalā. Noderēs arī šķēres, šķiltavas un savienojums (šeikelis, karabīne, plastmasas sprādze u. c.). Labāk der nerūsējošā tērauda šeikelis, bet gana labs ir arī parasts cinkots.

Rokassprādzi var izgreznot vai papildināt ar citām noderīgām lietām. Oskars savai sprādzei piestiprinājis stirn­āža raga pogas, kas piešķir tai medniecisku izskatu. Aproci var izgatavot arī no spilgtas krāsas auklas, piemēram, oranžu vai rozā, ja to grasās uzdāvināt savai sirdsdāmai.

“Atkarībā no pinuma veida nepieciešamas kādas divdesmit līdz trīsdesmit minūtes. Jo sarežģītāks pinums un vairāk rotājumu, jo ilgāks laiks vajadzīgs,” atzīst Oskars. “Un nav jau jāpin tikai rokassprādzes. Šādā tehnikā var izgatavot atslēgu sprādzi, ieroču vai pulksteņu siksnu, sunim kakla sik­snu vai pavadiņu, visu, kam pietiek fantāzijas un iztēles, piemēram, nesen braucot uz lapsu medībām, iepinu arī svilpītes piesaukšanai, lai, karājoties kaklā, nesitas kopā un nerada lieku troksni!”

Rakstus un pinumus, kā arī pamācību, kā šādu aproci pagatavot, var atrast internetā, ierakstot meklētājā atslēgvārdus “paracord bracelet”.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.