Mednieks – dakteris Visvaldis Bebrišs stāsta par to, ko citi dakteri kautrējas runāt 0
“Visu, ko Bebrišs stāsta, pats ir pārbaudījis,” – tā sev raksturīgajā manierē saka kustību ārsts Visvaldis Bebrišs. Viņam patīk pārsteigt, uzjautrināt, šokēt. Tas izsit no ikdienišķā, ļauj uz visu palūkoties rāmāk, ne tik saspringti.
36,6 °C izdoto nākamā gada kalendāru kuplina daktera Bebriša domugraudi katrai nedēļai. Dodamies ciemos!
Lai apzīmētu medicīnas nozari, ko apguvis Visvaldis Bebrišs, daudzi izmanto svešo vārdu kineziologs. Viņš šo nosaukumu aizstāj ar latvisko – kustību dakteris. Pārmērīga svešvārdu izmantošana viņā izraisot smaidu. Ja īsti nesaprot, kas pateikts, cilvēkā rodas satraukums, pieaug spriedze. Tieši spriedzi ārsts dēvē par lielāko kaitnieku veselībai.
“Lai dzīvotu veselīgi, ir daudz nosacījumu. Zini, kāds ir pirmais? Traukus nomazgāt – tikt vaļā no spriedzes. Tikai tīros traukos var likt ēdienu. To mācu cilvēkam, kurš atnāk pie manis ar dažādām vainām.
Vispirms sakārtoju ķermeni, lai kārtībā ir muskuļi, locītavas, kauli, asinsvadi. Tā ir mūsu struktūra, bāze, pamats. Taču tagad ļautiņi uzreiz gudri muld par vibrācijām un enerģijām. Kamēr pamats nav sakārtots, ķermenis greizs, nav ko ķerties pie aurām un čakrām!”
Dakteris iesaka visiem saviem klientiem ik dienu pastaigāt basām kājām, izberzēt ausis un plaukstas, notīrīt mēli. Gulēt ejot, dot komandu visiem orgāniem, lai tie naktī strādātu pienācīgi, – tad no rīta piecelsies mundrs un atpūties.
“Tāpat mācu, kā vajag normāli kakāt. Tāpēc tauta mani mīl, ka pasaku svarīgo, par ko citi dakteri kautrējas runāt. Uzkāpju uz poda un ietupjos. Ja esmu šādi, viss izdodas vieglāk, arī mazāk darba proktologam un citiem dakteriem. Pat imperatore Katrīna un Jaunpils baronese tā darīja, to var uzzināt muzejos,” piemetina Bebrišs.
Par personisko dzīvi dakteris izsakās strupi: “Divas sievas oficiāli, ar abām izšķīros. Esmu juridiski brīvs, varu dabūt to, kura mani grib.”
Viņu priecē divi bērni un pieci mazbērni. Mazdēlus skolo visai vīrišķīgās nodarbēs – “ar gaisenītēm pašaudīties, ar loku darboties. Vīrietim jābūt medniekam, citādi nevar. Šauj mērķī, ķer zivis vai labi pelni, nes naudu mājās – mednieks esi. Es uzskatu tā: ja nav mednieks, tad ir lempis.”
Visu rakstu lasiet žurnāla 36,6°C novembra numurā vai tā elektroniskajā versijā!