Eiropas Parlamentā Slovākijas mednieki ieskandina medību tauri.
Eiropas Parlamentā Slovākijas mednieki ieskandina medību tauri.
Foto – Linda Dombrovska

Eiropas Parlamentā diskutē par medību ekonomisko vērtību 0

Medības daudziem asociējas tikai un vienīgi ar hobiju vai vaļasprieku, no kura labumu varētu gūt tikai un vienīgi pats mednieks. Tomēr tā gluži nav, to 27. septembrī atzina Eiropas Parlamenta bioloģiskās daudzveidības, medību un lauku intergrupas sēdē Briselē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Mednieki dod vairāk nekā tenisisti un makšķernieki

Vairākās valstīs veiktie pētījumi liecina par to, ka, izmērot medību vērtību naudas izteiksmē, iegūstam diezgan lielas naudas summas. Mednieki ne tikai iegādājas ieročus, munīciju, bet arī ceļo, apmetas viesnīcās un izmanto viesu mājas, kā arī audzē savus medību suņus. Šie ir tikai daži no aspektiem, ko ņem vērā, nosakot medību ekonomisko vērtību. Austrijā mednieku ieguldījums ir ap 475 miljoniem eiro gadā, Vācijā tie ir 1,6 miljardi eiro, no kuriem 82,5 miljonus Vācijas mednieki iegulda dzīvotņu un dabas aizsardzībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesants ir arī Francijā veiktais pētījums par medību ekonomisko un sociālo ietekmi. Francijā, kur ir vairāk nekā miljons mednieku, viņu ieguldījums ir 3,9 miljardi eiro, vairāk nekā, piemēram, tādam populāram sporta veidam kā tenisam. Tenisa kā sporta naudiskais ieguldījums tautsaimniecībā ir 2,2 miljardi, bet makšķerēšanai – 2,1 miljards eiro. Francijā medības rada ap 27 800 tiešas un netiešas pilna laika darba vietas. Salīdzinājumam – teniss nodrošina 18 100 darba vietu.

Interesants piemērs ir arī Lielbritānija, kur liela nozīme ir tieši īpašajām Skotijas baltirbju medībām. Nesen Lielbritānijā tika iesniegta dabas aizstāvju petīcija ar lūgumu aizliegt Skotijas laukirbju dzinējmedības, jo šis esot cietsirdīgs sporta veids. Petīciju parakstīja 123 076 norūpējušies pilsoņi. Lielbritānijas valdība petīciju izskatīja un secināja, ka irbju medības ir leģitīma aktivitāte. Piedevām Lielbritānijas valdība novērtēja, ka šim medību veidam ir ļoti nozīmīgs ekonomisks ieguldījums, tas rada darba vietas, kā arī piesaista investīcijas lauku apvidus infrastruktūru attīstībai. Tomēr vienlaikus valdība aicina visus, kas ar šo medību veidu nodarbojas, ievērot likuma prasības un piekopt ilgtspējīgas medības. Lielbritānijā veiktais novērtējums liecina par to, ka irbju medības kā tautsaimniecības nozare ienes ap 290 miljonu eiro gadā, savukārt katru gadu apmēram 61 miljons eiro tiek tērēts, lai aizsargātu un sakoptu dzīvotnes, kur irbes mīt. Tiek pausts arī viedoklis, ka, aizliedzot šo medību veidu, ievērojami varētu mainīties ainava, jo tik lielos apmēros kā tagad netiktu sakopta Lielbritānijai tik raksturīgā virsāju ainava. Lēnām to pārņemtu lauksaimniecības zemes. Zinātniskie pētījumi liecina arī par to, ka no irbju medībām savu labumu gūst arī citu sugu putni, piemēram, ķīvītes, rubeņi un dažādi bridējputni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.