Foto – Shutterstock

  0

Kā meditēt iesācējam

Ne katrs var nodrošināt meditēšanai ideālus apstākļus, tāpēc labi, ja sākumā iespēju robežās pielāgosimies apkārtējai videi. Galvenais, lai netrūktu svaiga gaisa un vieta būtu sakopta. Vislabāk meditēt dabiskā gaismā vai puskrēslā. Var iedegt sveci, bet nav vēlams aizrauties ar lielu sveču daudzumu un smaržkociņiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Par vispiemērotāko meditēšanas laiku uzskata agru rītu – ap pulksten pieciem vai sešiem –, bet to var darīt jebkad, kad pusstundu iespējams izslēgt telefonu un veltīt laiku tikai sev. Ideālajā variantā būtu noderīgi meditēt katru dienu vienā un tajā pašā laikā.

! Organisms pierod pie labām pārmaiņām, un drīzumā pats pieprasīs meditāciju. Ja pēc tās jūtams atslābums, labāk meditāciju ieplānot vakarā pirms gulētiešanas, taču tiem, kuriem tā atraisa enerģiju, vēlams meditēt no rīta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iesācējiem nav jācenšas par varītēm ieņemt lotosa pozu, kas piemērota trenētiem cilvēkiem. Vislabāk meditēt sēdus uz krēsla ar taisnu mugurkaulu, lai būtu brīva enerģijas plūsma. Pozai vēlams būt atvērtai, nesakrustojot rokas un kājas. Ieteicams aizvērt acis, lai netraucētu domas par apkārtējiem objektiem. Tā kā meditējot nonākam mainītā apziņas stāvoklī starp nomodu un miegu, sēdus pozīcija palīdzēs neaizmigt.

Meditēt var gan klusumā, gan ar nomierinošu fona mūziku. Vēlams uzvilkt ērtu dabiska materiāla apģērbu. Meditācijas laikā atkarībā no ķermeņa reakcijas var kļūt karsti vai vēsi, tāpēc jau iepriekš vajag nolikt tuvumā pledu, segu vai vilnas zeķes.

Meditējot var atkārtot un koncentrēties uz afirmācijām – pozitīviem, stipriem teikumiem, piemēram, “Mana dzīve ir prieka pilna”, “Manā dvēselē valda miers”, “Es ar prieku izbaudu savu dzīvi”, vai arī patīkamām atmiņām.

Pēc īsas meditācijas uzreiz var doties ikdienas gaitās, taču pēc ilgākas un dziļākas gremdēšanās sevī nevajadzētu tūlīt sēsties pie automašīnas stūres.

Ja prātā nāk nevēlamas domas, var mēģināt uz mirkli aizturēt elpu, un tad tās parasti zūd, vai arī rīkoties pēc slavenā romāna “Vējiem līdzi” varones Skārletas principa – par to es padomāšu rīt. No vienas puses, domas raisās nepiespiesti, bet, no otras puses, varam izvēlēties, vai domāt par vasaru vai ziemu. Iesācējiem blakusdomu parādīšanās ir dabiska, tāpēc nevajag censties tās apspiest.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.