Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Mediķiem vēl jāapgūst darba iemaņas informācijas tehnoloģiju platformā “ViVat” 2

Mediķiem vēl jāapgūst darba iemaņas jaunajā vienotajā vakcinācijas tīklā jeb informācijas tehnoloģiju platformā “ViVat”, šodien valdības sēdē pauda ģimenes ārstes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide stāstīja, ka ģimenes ārsti strādā ar četrām informācijas sistēmām, taču tikai divas informācijas sistēmas “Smart medical” un “Ārsta birojs” pagājušajā nedēļā organizēja mācības ārstiem, kamēr divas pārējās to vēl nav darījušas. “Ģimenes ārsti ar “ViVat” visticamāk sāks strādāt nākamajā nedēļā,” solīja Veide, piebilstot, ka pagaidām ģimenes ārsti strādās “e-veselībā”.

Arī Liepājas ģimenes ārste Laila Atiķe piebilda, ka ārstiem būs nepieciešams laiks, kamēr apgūs “ViVat” iespējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par līdzšinējo vakcinēšanas pieredzi, Atiķe uzteica sadarbību ar Liepājas pilsētas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāju Elīnu Tolmačovu, kura operatīvi organizēja pedagogu vakcināciju. “Sākotnēji ar “AstraZeneca” vakcīnu vēlējās potēties tikai 160 pedagogi, bet, uzzinot, ka varēs vakcinēties ar “Pfizer”/”BioNTech”, diennakts laikā vakcinēties gribētāju skaits palielinājās līdz 700,” stāstīja Atiķe.

Viņa atzinīgi novērtēja arī to, ka ir atvērta piektā grupa, jo Liepājas kultūras darbinieki jau ilgu laiku vēlas vakcinēties. “Tāpat ir jāvakcinē arī policisti, taču to nedrīkst darīt visiem vienā dienā, lai neapdraudētu sabiedrības drošību, jo nākamajā dienā pēc vakcinācijas cilvēkiem ir temperatūra,” sacīja Atiķe.

Jau ziņots, ka jaunā platforma “ViVat” savienos esošos pieraksta kalendārus ar vienotu sistēmu, tāpat tā ļaus ārstniecības iestādēm ērtāk pasūtīt vakcīnas pret Covid-19, redzēt pacientu piederību kādai no prioritāri vakcinējamo grupām. Plānots, ka ar “ViVat” palīdzību tiks nodrošināta arī vakcinēšanas fakta reģistrēšana “E-veselības” sistēmā. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzskata, ka jaunais rīks palīdzēs nodrošināt efektīvāku vakcinēšanas iestāžu darbu un arī salāgot rindas potes saņemšanai.

Savukārt iedzīvotāji “ViVat” redzēs kā uzlabotu “Manavakcina.lv” portālu, kas tagad nebūs tikai agrīnās pieteikšanās sistēma. “Iedzīvotājiem tā nodrošinās ērtāku pieteikšanos [vakcinēšanai],” sacīja Pavļuts.

Izmantojot “Manavakcina.lv”, turpmāk iedzīvotāji varēs pieteikties potes saņemšanai, izvēloties konkrētu vietu un laiku. Tāpat sistēma informēs par lietotāja prioritāro grupu un to, vai tā pašlaik ir atvērta potes saņemšanai, un vakcinēšanas faktu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.