Mediķi brīdina par ārkārtēju situāciju Sidnejā savvaļas ugunsgrēku dēļ 0
Savvaļas ugunsgrēku radīto dūmu dēļ, kas vairākas nedēļas smacē Austrālijas lielāko pilsētu Sidneju, tur radusies ārkārtēja situācija sabiedrības veselības jomā, pēc strauja pacientu skaita pieauguma ātrās palīdzības nodaļās pirmdien brīdināja ārsti.
Pēdējo mēnešu laikā Austrālijā plosījušies vairāki simti savvaļas ugunsgrēku, bet ugunsdzēsēji joprojām cenšas apturēt “megaugunsgrēku” uz ziemeļiem no Sidnejas, kas izpostījis 20 māju, kā arī ugunsgrēku netālu no Pērtas, kas apdraud pilsētas.
Vairāk nekā 20 mediķu organizāciju, arī Karaliskā Austrālāzijas Ārstu koledža, kas pārstāv 25 000 ārstu un praktikantu, pirmdien nāca klajā ar paziņojumu, mudinot Austrālijas valdību rīkoties, reaģējot uz gaisa piesārņojuma problēmu.
“Gaisa piesārņojums Jaundienvidvelsā ir ārkārtas situācija sabiedrības veselības jomā,” teikts Klimata un veselības alianses paziņojumā.
“Savvaļas ugunsgrēku dūmi radījuši gaisa piesārņojumu, kas atsevišķās Sidnejas un Jaundienvidvelsas daļās 11 reizes pārsniedz par bīstamu uzskatīto pamatlīmeni.”
“Savvaļas ugunsgrēku dūmi ir sevišķi bīstami smalko daļiņu (PM 2.5) augstā līmeņa dēļ.”
Pagājušajā nedēļā cilvēku skaits, kas vērsušies slimnīcu ārkārtas palīdzības nodaļās ar elpošanas ceļu problēmām, bijis par 48% lielāks nekā vidēji pēdējos piecos gados, pavēstīja Jaundienvidvelsas Veselības departaments.
Klimata un veselības alianse mudina valdību spert ārkārtas soļus, lai samazinātu siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas, norādot, ka klimata izmaiņu dēļ savvaļas ugunsgrēki kļūst postošāki, turklāt tie atstāj “smagas sekas uz cilvēku veselību”.