Donalds Tramps
Donalds Tramps
Foto. Scanpix/ REUTERS/Kevin Lamarque

Medijam raizes par Ukrainu: Tramps nav tāds cilvēks, kurš pieļautu, ka šāda nepaklausība paliek nesodīta 150

Ukrainas un ASV prezidentu Volodimira Zelenska un Donalda Trampa strīds ASV Ovālajā kabinetā kārtējo reizi atgādināja šausmīgākos ģeopolitiskos scenārijus, kas tika pieminēti Minhenes drošības konferencē.

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Tiklīdz karš Ukrainā beigsies, Putins varētu ātri pārvietot karaspēku uz Baltijas valstu robežām – vācu izlūkdienests
Lasīt citas ziņas

Tas attiecas uz amerikāņu karaspēka izvešanu no Eiropas, NATO sabrukumu un ciešāku ideoloģisko tuvumu starp ASV un Krieviju, raksta apskatnieks Marks Galeoti rakstā The Times.

Viņš arī uzsver, ka šobrīd tūlītējas bažas ir par to, vai Ukraina spēs turpināt sevi aizstāvēt bez ASV atbalsta. Šobrīd pat nav svarīgi, vai strīds ar Zelenski bija tīšs no Trampa un viņa komandas puses.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tramps nav tāds cilvēks, kurš pieļautu, ka šāda nepaklausība paliek nesodīta,” atzīmē Galeoti.

ASV prezidents pat šobrīd apsver iespēju pārtraukt militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai, viņa pilnvaru laikā neizsludinot nevienu jaunu atbalsta paketi.

Viņš var saglabāt esošās saistības pret Ukrainu, kas paredzētas nākamajiem 6 mēnešiem, bet nesolīt vairāk.

“Tas dotu viņam iespēju atkārtoti aktualizēt jautājumu par ASV piekļuvi Ukrainas derīgajiem izrakteņiem – iespējams, atgriežoties pie kaut kā tuvāk viņa agrākajām, nežēlīgākajām prasībām par 500 miljardu dolāru atgriešanu – un arī sagatavot “ņem-vai ej” pamiera priekšlikumu,” piebilda apskatnieks.

Savukārt Eiropas līderi jau pauduši atbalstu Zelenskim. Bet pagaidām tie ir tikai vārdi. Īpaši svarīgi ir tas, vai Eiropa spēs pārliecināt Trampu

par viņa uzmācīgo apņēmību panākt vienošanos ar Ukrainu. Jo, ja nē, tad Eiropas līderi centīsies no šī gūt maksimālu labumu un pat ievērojamas drošības garantijas.

“Ņemot vērā, ka, lai nodrošinātu drošību bez ASV atbalsta, Eiropai būtu nepieciešami vismaz 300 000 militārpersonu un vairāk nekā 200 miljardu eiro ikgadējie aizsardzības izdevumi,” vērš uzmanību žurnālists.

No otras puses, kāpēc Zelenska un Trampa sarunas nav “katastrofa”? Eksperts atzīmē, ka Tramps nav problēmas risinājums, un viss, ko viņš šobrīd dara, tika prognozēts.

Turklāt vēl viens no stŗidus iemesliem Baltajā namā ir sekojošs. Divi avoti, kas tieši pārzina situāciju, publikācijai komentārā sacīja, ka

Trampa padomnieki lūdza Zelenska komandai panākt, lai Ukrainas prezidents uz tikšanos ierastos biznesa uzvalkā, taču Zelenskis jau sen savu pozīciju ir izklāstījis –

uzvalku viņš uzvilks nākamreiz tad, kad Ukrtainā būs beidzies karš. Un to viņš nepārkāpa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.