– Kā NATO tiek galā ar Krievijas stratēģisko komunikāciju? 1
– Krievija tajā iegulda lielas pūles. Tā plaši izmanto elektroniskos medijus kā daļu no savas kampaņas. NATO balstās uz dažādām vērtībām, un Latvija ir daļa no tām. Krievijai ir tehniskas priekšrocības, taču mēs – latvieši, briti, amerikāņi, beļģi, igauņi, lietuvieši un citi – NATO esam izvēlējušies vērtības. Un šis stāsts ir spēcīgāks. Kurš vēlētos dzīvot Latvijā pirms “Baltijas ceļa”? Būtībā neviens. Vērtības, par kurām stāvat, uzvarēs.
NATO pārstāv vēl ietekmīgāku stāstu. Jūs dzīvojat demokrātijā, kur cilvēki var brīvi paust savas domas. Kurš gan vēlas doties atpakaļ?
– Vai caur sociālajiem medijiem savas vervēšanas aktivitātes var izvērst arī teroristiskās organizācijas, kā, piemēram, “Islāma valsts” (ISIS)?
– Sociālie mediji ir kā tirgus, kurā nonāk visu veidu preces. Bet atgādināšu britu domātāja Džona Stjuarta Milla teikto – vārda brīvība neļauj cilvēku pilnā teātra ēkā kliegt: deg! Runas brīvība nav absolūta.
Bet jūs taču nevēlēsieties dzīvot valstī, kur mediji nav brīvi. Regulēt internetu, lai ISIS nevarētu savervēt cilvēkus? Ja jūs paskatāties sev kaimiņos, jūs redzat valsti, kur jums būs jāreģistrējas kā blogerim, tiklīdz “Twitter” jums būs 5000 sekotāju. Uzsvars uz aizliegumiem noved pie autoritāras un totalitāras sabiedrības.
Tomēr nepastāv absolūta brīvība – nevienam nav ļauts sākt vardarbību uz ielas.