– Krievija iegulda ļoti lielus līdzekļus savos telekanālos… 1
– Ir tā, ka lielākā daļa mediju Krievijā ir vai nu valsts īpašumā, vai valsts tos ietekmē, vai arī mediji vienkārši seko valsts darbakārtībai. Protams, ir iespējas gūt citādu skatījumu, bet ne no televīzijas. Pašreizējā Krievijas televīzija nedarbojas kā normāla, profesionāla televīzija. Kad strādāju par aizsardzības reportieri britu raidsabiedrībā “BBC”, mums bija noteikti objektivitātes standarti. Krievijas telekanāli tos nepilda.
– Tomēr ir neliels, objektīvs telekanāls “Doždj”, kuram dažādos veidos Krievijas oficiālā vara ir likusi šķēršļus…
– Alternatīva Krievijas mediju telpā ir iespiesta stūrī, kā tas ir ar radiostaciju “Eho Moskvi” un laikrakstu “Komersant”. Jāatceras, ka vadošie Krievijas mediji atspoguļo savas valdības skatījumu. Mēs zinām, ka Krievijas spēki ir iesaistīti notikumos Ukrainas austrumos, kaut arī to gan vara, gan Krievijas lielākie mediji ir nolieguši. Tajos neatradīsiet informāciju, lai saprastu, kas notiek patiesībā.
– Kā jūs vērtējat Krievijas starptautiskā telekanāla “Russia Today” lomu globālajā mediju sistēmā?
– Tas ir Krievijas valsts ļoti labi apgādāts ar lieliem finanšu līdzekļiem, turklāt raida dažādās valodās. Tehniski “Russia Today” ir ļoti profesionāla, taču pamatā tā izplata Krievijas valsts kontrolētu skatījumu par notikumiem. Dažreiz ziņu stāsti ir safabricēti. Saturs ir vājš un ļoti tendenciozs. To nevar saukt par pienācīgu žurnālistiku. “Russia Today” izturas ļoti bezatbildīgi, kad ziņās izmanto baumas. Krievija tērē lielus naudas līdzekļus, lai izplatītu savu skatījumu pasaulei ar tādu kanālu starpniecību, kā, piemēram, “Russia Today”. Krievija savus mediju kanālus piedāvā ļoti lēti un par brīvu. Tādēļ ir jābūt uzmanīgiem, jo neviens neko nedara par brīvu, negaidot atpakaļ. Es jautāšu jūsu lasītājiem, kuri, domāju, ir inteliģenti, lai atbildētu uz šo jautājumu – kāpēc Krievija tā dara?