Mednieks praktiskais. Medību krēsliņš paša spēkiem 0
Medības mēdz būt gan dinamisks, gan ne tik straujš process. Bieži vien ir situācijas, kad vienā un tajā pašā vietā jāpavada ilgāks laiks, piemēram, gaidot grāvja krastā, kad no ūdens labpatiks iznirt bebram.
Sēdēšana uz zemes, slapja koka stumbra vai celma nav labākais risinājums, neskatoties pat uz to, cik tehnoloģisks un apveltīts dažādām ekstrām ir medībām domātais tērps.
Šādā situācijā lieliski noderēs neliels savāžams trijkāju krēsliņš. Protams, var doties uz medniekiem domāto veikalu un iegādāties gatavu krēsliņu. Tāds maksā ap pussimtu eiro. Turklāt nav īstas garantijas, ka neizjuks pašā nepiemērotākajā brīdī, īpaši, ja esat kārtīgu apmēru mednieks.
Kā būtiski ietaupīt un izgatavot ko patiesi izturīgu? Var doties uz celtniecības preču veikalu un iegādāties apaļu koka līsti. 35 mm diametra un 2,4 metrus gara līste maksās ap septiņiem eiro. Šāda izmēra materiāls būs pietiekams pat tad, kad svars ir vairāk nekā 100 kilogramu.
Līste jāsazāģē trijos 80 cm garos gabalos.Vēl būs vajadzīgs viens M10 izmēra uzgrieznis, trīs 55 mm gari vītņstieņa gabaliņi (izmērs M8), trīs M8 izmēra uzgriežņi, kas izmaksās vēl aptuveni vienu eiro.
Nevarēs iztikt bez stingrāka sintētiska auduma gabala vai vēl labāk ādas, no kā var izgriezt vienādmalu trijstūri. Malu garums – 40 centimetru. Šāds materiāls izmaksās vēl dažus eiro. Izvēloties ādu, tēriņi būs lielāki.
Sāk ar kāju stiprinājuma izgatavošanu. Pie M10 izmēra uzgriežņa piemetina vītņstieņa gabaliņus, kā parādīts zīmējumā. Konstrukcija ļaus krēsla kājas izplest un savāzt vienmērīgi. Koka kājas apstrādā ar kādu antiseptisku koksnes apstrādes līdzekli un 34,5 cm attālumā no augšgala tajās izurbj vītņstieņiem atbilstoša diametra caurumus.
Izmantojot atlikušos uzgriežņus (labāk izvēlēties tādus, kam ir plastmasas mala ar pret-atskrūvēšanās funkciju), konstrukciju samontē.
Sēdekļa virsmai domāto materiālu piestiprina kāju augšgaliem, kurus piezāģē aptuveni 15 grādu leņķī, lai kāju malas nebojātu sēdekļa materiālu. Stiprināšanai var izmantot kokskrūves ar platākām paplāksnēm. Ja sēdekļa materiāla stūros izveido kabatiņas kāju stiprināšanai, kāju galus noapaļo.
Savukārt kāju apakšējo galu apdarei var izmantot skārda sloksnītes vai citus materiālus, var padomāt par atlokāmām metāla plāksnītēm, kas neļaus kājām iegrimt mīkstā meža zemē vai purva sūnās. Tāpat krēsliņam var pierīkot siksnu pārnēsāšanai plecā. Krēsliņa izmaksas nepārsniegs 10–15 eiro.
Darbs aizņems dažas stundas, ja nerēķina koksnes aizsarglīdzekļa žūšanas laiku. Iegūsiet lielisku krēsliņu un gandarījumu par paša paveikto.
Vairāk lasiet žurnāla Medības janvāra numurā