Medības ar suni. Ko darīt, ja atrod beigtu dzīvnieku? 0
Vai likums paredz kādus noteikumus, medījot ar suni? Ko darīt, ja suns medību laikā atrod beigtu dzīvnieku? Vai es drīkstu to paturēt sev kā medījumu? JURIS KRĀSLAVAS NOVADĀ
Ministru kabineta pieņemtie Medību noteikumi paredz, ka medīt atļauts tikai ar šķirnes medību suņiem, kas reģistrēti un vakcinēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību. Pie personas, kura šķirnes medību suni izmanto medībās, jāatrodas suņa šķirni un vakcināciju apliecinošiem dokumentiem.
Aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu individuālajās medībās šķirnes medību suni atļauts izmantot tikai ievainotu dzīvnieku atrašanai. Savukārt, medījot alās, tās atļauts atrakt, tikai lai izceltu suņa noturēto dzīvnieku. Pēc medībām atrakumi jāaizrok un jānolīdzina. Suņa īpašniekam jāievēro normatīvajos aktos par dzīvnieku labturību noteiktās prasības.
Medību noteikumi nosaka, ka par atrastu bojāgājušu vai ievainotu medījamo dzīvnieku atradējam ir pienākums paziņot Valsts meža dienestam. Beigtu dzīvnieku nevajadzētu paturēt, jo tas, iespējams, gājis bojā kādas bīstamas infekcijas slimības dēļ.
Ja vienlaikus bojā gājuši vairāk nekā divi medījamie dzīvnieki vai beigtā dzīvnieka pazīmes liecina par infekcijas slimības izplatību, Valsts meža dienests par šo faktu nekavējoties informē Pārtikas un veterināro dienestu. Abu dienestu amatpersonas sastāda aktu un pieņem lēmumu par turpmāko rīcību ar dzīvnieka līķi. To dara arī tad, ja pazīmes neliecina par infekcijas slimības izplatību.
To medījamo dzīvnieku savākšana, kuru bojāejas iemesls nav medīšana, ķeršana vai turēšana nebrīvē, notiek atbilstīgi normatīvajiem aktiem par bezsaimnieka dzīvnieku līķu savākšanu (par to ir atbildīgas pašvaldības).
Ja saņemta informācija par ievainotu medījamo dzīvnieku, Valsts meža dienesta amatpersona pieņem lēmumu par turpmāko rīcību ar atrasto dzīvnieku (piemēram, tā ārstēšanu, imobilizāciju, likvidāciju), novērtē tā bīstamību sabiedrības drošībai, kā arī ievainojuma radītos draudus medījamā dzīvnieka dzīvībai.
KONSULTĒJIS JURISTS ALEKSANDRS ČIČERINS