“Medības” 01.2015. 0

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

PERSONĪBA. Gada balvu medniecībā nominācijā Par mūža ieguldījumu šogad saņems LLU Meža fakultātes bijušais dekāns, medību tradīciju veidotājs Alfons Grīnfelds. Viņš arī janvāra numura personība.

CITI ŠOBRĪD LASA

MEDĪJUMS. Janvāra numura uzmanības centrā pati galvenā medību procesa sastāvdaļa – medījums. Runājam par mednieku attieksmi pret to, par apstrādi, par tā piederību, par godināšanu un arī sadalīšanu. Pievienojam arī vienkārši receptīti!

MEDNIEKSIEVAS RECEPTE. Mednieksievai Līgai Līcei ar dzinējmedībām vien nepietiek, viņa sajūtu asumam izlec ar izpletni vai laižas ar akvalangu jūras dzīlēs. Mums viņa gatavo svētku cepeti.

MEDĪBU NAZIS. Vienā no iepriekšējiem žurnāla numuriem apskatījām, kādus nažus lieto Latvijā pazīstami mednieki un saņēmām redakcijā lūgumu turpināt šāda veida apskatus, jo ir interesanti, kādus nažus izvēlas citi kolēģi un kādēļ. Turpinot šo jauko tradīciju, apskatīsim, kādus nažus medībās lieto mednieki no dažādiem kolektīviem Latvijā un ārpus mūsu robežām, tā teikt stāvoklim sabiedrībā nav nozīmes, ka tik cilvēks labs un nazis ir pie sāna.

MEDĪBU SUNS. Noteikti daudziem acis lielas! Ko medību tematikai veltītā žurnālā dara šis cirka klauns? Ieskatieties, jo šajā rakstā atklāsim jums pūdeļa uzvaras gājiena noslēpumus sendienās un tagad. Mūsu valstī, kā arī visā pasaulē pūdelis pamatā ir zināms kā mājas mīlulis, izstāžu zvaigzne un cirkus mākslinieks. Pasaulē gan pūdeļi atgriežas savā sākotnējā lomā – kā putnu suņi.

BINOKLIS. Nesen uzklausot safari piedzīvoju stāstu par medībām kalnos, bija jāsecina, cik gan liela nozīme šāda veida medībās ir labam binoklim. Pirmkārt, profesionālajam pavadonim ir lielā attālumā jānosaka, vai dzīvnieks medījams vēl pirms uzsāktas tā medības. Otrkārt, no svara ir rīka svars, jo kāpjot divas stundas kalnos, no svara ir teju vai katrs grams. Tādēļ profesionālie jēgeri pasaulē izmanto lielākoties Swarovski, Zeiss vai Leica binokļus, kas nodrošina labāko attēla kvalitāti. Jāpiebilst gan, ka šo zīmolu nosaukumi Latvijas medniekam drīzāk izraisīs nepatiku nekā apbrīnu, tieši šo produktu iespaidīgās cenas dēļ. Tomēr ir jāsaprot, ka par kvalitāti ir jāmaksā, bet, ja meklējat lētāku binokli, tad būs jārēķinās ar tā ierobežotajām iespējām.

Reklāma
Reklāma

SAFARI PIEDZĪVOJUMS. Savdabīgā kalnu kaza ģemze ir viens no iekārojamākajiem Eiropas medījumiem, kā medības ir vienlaikus arī viens no izaicinošākajiem piedzīvojumiem. Kalnu medības ir kaut kas tāds, kas tiem, kas dzīvo līdzenumos, ir grūti saprotams. Kalnos valda citi likumi, pašsaprotamais kļūst par nekam nederīgiem pieņēmumiem, šeit no svara ir ne tikai ekipējums, bet arī fiziskā sagatavotība, jo divas stundas kāpt kalnā, lai tikai sāktu novērošanu, nav nekāda joka lieta.  Vācu mednieks Filips Zerfas, kurš dažus gadus studē Latvijā, stāsta, ka viņa tēvs Georgs jau četrus gadus dodas Austrijas kalnos, lai vasarā medītu ģemzes. Arī viņam pašam ir palaimējies nomedīt šo eleganto dzīvnieku, lai gan pēdējā braucienā viņš brauca līdzi tēvam, lai sastādītu kompāniju, jo grūti pateikt, cik ilgi vēl viņa tēvs spēs pieņemt kalnu medību izaicinājumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.