Bērns automašīnā: 4 noteikumi, kurus nekad nedrīkst pārkāpt! 0
Gaidību laikā topošās māmiņas visbiežāk saglabā savus ikdienas paradumus, tai skaitā turpina vadīt automašīnu, ja darījušas to pirms grūtniecības iestāšanās. Pie stūres vai pasažiera krēslā – topošās māmiņas ir tādas pašas satiksmes dalībnieces kā visi pārējie, un viņām tāpat jāievēro visi drošības pasākumi, papildus ņemot vērā emocionālās un fizioloģiskās izmaiņas ķermenī. Tikpat būtiski ir atcerēties par drošības pasākumiem, kad mazulis dodas savā pirmajā braucienā.
Rūpējoties par to, lai atrodoties ceļā ikviens būtu drošībā, Neste sadarbībā ar Rīgas Dzemdību namu ir apkopojuši padomus, kā braucot automašīnā ērti un droši var justies ikviena topošā māmiņa un vecāki, kuri ved mājās savu jaundzimušo bērniņu.
Pie stūres – tikai labā pašsajūtā
Ja topošā māmiņa jūtas labi, automašīnas vadīšana ir iespējama visu grūtniecības laiku. Plānojot ceļojuma maršrutu, jāiekļauj biežākas un ilgākas atpūtas pauzes, lai varētu apmeklēt labierīcības un būtu iespēja “izlocīt” kājas asins cirkulācijas veicināšanai.
Piesprādzēšanās klikšķis katrā braucienā
Jāatceras, ka piesprādzēšanās ir obligāti gan vadot automašīnu, gan braucot tajā kā pasažierim. Drošības jostai ir jābūt pareizi nospriegotai – augšējai siksnai diagonāli jāšķērso krūšu rajons, savukārt apakšējai jostai jābūt novietotai zem vēdera.
Papildu drošībai un komfortam – grūtnieces josta
Diemžēl, novērojumi liecina, ka grūtnieces dažkārt izvairās lietot drošības jostas, jo vēderam augot lielākam, jostas mēdz radīt diskomfortu – spiest, rīvēt, slīdēt uz augšu. Risinājums auto jostas nofiksēšanai tā, lai drošības jostas apakšējā daļa nespiestu, neberztu vai neslīdētu, ir izmantot tā saucamās īpašās gaidību jostas. Tādā veidā pēkšņas bremzēšanas vai sadursmes gadījumā grūtnieces vēders tiek pasargāts no pārmērīgas sašūpošanas.
Pirmais drošais mazuļa brauciens uz mājām!
Tikpat būtiski ir rūpēties par savu bērnu drošību sākot jau no pirmā brauciena automašīnā. Lai brauciens automašīnā būtu drošs, jāņem vērā šie pamata principi:
1. Vecumam un svaram atbilstošs autosēdeklītis
– Pareiza autosēdeklīša piestiprināšana: lai kāds būtu izvēlētais autokrēsliņš, iesakām kārtīgi izlasīt ražotāja instrukciju un izmēģināt krēsliņa piestiprināšanu vēl pirms pirmā brauciena ar mazuli.
2. Braukšanai pretējs virziens
Zīdaiņa autokrēsliņš obligāti jānovieto braukšanai pretējā virzienā, lai sadursmes gadījumā trieciens būtu mazāks. Tā kā jaundzimušā galva, salīdzinoši ar ķermeni, ir liela un smaga, bet kakla muskuļi vēl vāji attīstīti, sadursmes gadījumā, ja bērns būs braucis ar skatu braukšanas virzienā, viņš var gūt nopietnas kakla traumas.
3. Deaktivizēt drošības spilvenus!
Viena no svarīgākajām lietām, kas jāatceras – deaktivizēt drošības spilvenus, ja autosēdeklītis tiek novietots priekšējā sēdeklī, lai negadījuma situācijā mazulis nesaņemtu dubulttriecienu.
4. Bērniņam jābūt piesprādzētam visu braukšanas laiku
Obligāti piesprādzēt gan visu braukšanas laiku, gan tad, kad bērniņš ārpus automašīnas tiek pārvietots autokrēsliņā, lai nodrošinātu maksimālu drošību.