Mazpulcēnu forumā Tukumā Lutriņu mazpulka meitenes pārdod pašu audzēto.
Mazpulcēnu forumā Tukumā Lutriņu mazpulka meitenes pārdod pašu audzēto.
Foto no “Latvijas mazpulku” albuma

Mazpulcēnu brīnumdārzs 0

Vēlētos “LA” vairāk informācijas par mazpulkiem. Jānis Skriblis Tukumā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

“Tagad top Mazpulku muzejs – tam ir atvēlēta telpa Kārļa Ulmaņa “Pikšās”, tāpēc aicinām vecbiedrus – cilvēkus, kuri darbojušies mazpulcēnos ulmaņlaikā, – piedalīties kolekcijas veidošanā,” teic Mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Medne. Biedrība “Latvijas mazpulki” būs pateicīga par dāvinājumiem – priekšmetiem un fotogrāfijām. Šos materiālus apkopos līdz februārim, ekspozīciju atklās vēlāk.

Mazpulku 135 klubos apvienoti divi tūkstoši cilvēku. Šī biedrība ir lielākā bērnu un jauniešu nevalstiskā organizācija Latvijā (jaunsardzē ir vairāk – septiņi tūkstoši dalībnieku, taču jaunsardze ir valstiska organizācija).

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs katru gadu izvēlamies vienu galveno tematu, kas ir saistīts ar lauksaimniecības biznesu. Pērn tās bija pupiņas, šogad tie ir sarkanie sīpoli, un to pārdošana ir kopdarbs,” stāsta R. Medne. Tieši šodien, 13. oktobrī, vienas lielveikalu ķēdes tirgotavās sāks pārdot mazpulcēnu izaudzētos sarkanos sīpolus. Mazpulcēni šogad iestādīja 700 kilogramus sīksīpoliņu ‘Red Baron’. Projektā iesaistījās vairāk nekā 30 mazpulku ar 125 mazpulcēniem. Aktīvākie sīpolu audzētāji bija Valdemārpils, Viesītes, Ilzenes, Bejas, Penkules, Džūkstes, Seces, Kursīšu, Špoģu, Annenieku, Mazsalacas, Kārķu, Vijciema, Baltinavas, Limbažu, Priežmalas, Zantes, Neretas un Kandavas mazpulcēni.

Nākamgad kopīgam biznesam audzēs ķiplokus.

Mazpulcēniem ik gadu tiek ieteikts arī temats pētniecībai. Pagājušogad pētāmā lauksaimniecības kultūra bija lauka jeb cūku pupas, šogad tie ir zirņi. Priekuļu Laukaugu selekcijas institūta speciālisti māca mazpulcēniem, piemēram, kā salīdzināt šķirnes.

Vai Latvijā var izaudzēt apelsīnus, persikus, ananasus? To mēģināja noskaidrot mazpulcēni, kuri izraudzījās saviem izmēģinājumiem tematu “Brīnumainais dārzs”.

Vairāki mazpulki aizrāvušies ar šķirnes trušu audzēšanu. Dažs, sācis ar divu pūkaiņu kopšanu, tagad jau aprūpē divus simtus trušu un šo nodarbi attīstījis kā savu biznesu. “Ir mazpulcēni, kuri paši nopelnījuši naudu studiju maksai augstskolā,” piemin Randa.

Biedrībai ir sadarbības projekts ar skautiem, gaidām un jaunsargiem “Karavīrs laikmetu griežos”, kurā bērni un jaunieši mudināti piedalīties novadpētniecības projektos. Šogad galvenie akcenti ir “Strēlnieks manā dzimtā” un “Atbrīvošanas cīņas Latgalē”.

Savukārt projektā “Augsim savam novadam” mazpulcēni tiekas ar novada domju amatpersonām, un ieguvums ir abpusējs, vērtē R. Medne.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.