Mazliet “spocīgi”: 10 dīvainības, kas ar cilvēku notiek miega laikā 0

Miegs ir ķermeņa un dvēseles miera stāvoklis. Taču, izrādās, ir daudz dīvainu lietu, kuras var notikt ar mums laikā, kad mēs esam aizmiguši. Dažkārt tas var būt pa īstam biedējoši un patiešām var apdraudēt cilvēka psiholoģisko un fizisko veselību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas
Foto: Unsplash

Lūk, šīs 10 dīvainās un šokējošās lietas ar jums var notikt laikā, kad jūs guļat:

1. Miega paralīze

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja jums kādreiz ir nācies sastapties ar miega paralīzi, jūs zināt, ka tas ir briesmīgi. Tas ir stāvoklis, kurā cilvēks pamostas nakts vidū un jūt, ka nevar pakustēties pat ne ar pirkstiņu.
Cilvēku var pārsteigt sajūta vai vīzija, ka telpā atrodas vēl kāds. Šādas halicunācijas var novest līdz panikas lēkmei, bet cilvēks neko nespēj izdarīt.
Miega paralīze rodas tad, kad muskuļi “atslēdzas”, bet smadzenes ir pamodušās. Aptuveni 7% planētas iedzīvotāju vismaz vienreiz dzīvē ir piedzīvojuši miega paralīzi.

2. Hipnotizējošās halicunācijas

Tās rodas pārejas posmā, kamēr cilvēks iemieg. Kad jūs atrodaties uz robežas, kad gandrīz jau esat iemidzis, tomēr vēl nē, dažkārt jūs redzat savās domās dīvainas ainas. Bieži tie ir izkropļoti attēli vai biedējošas ēnas. Bez tam, zināms, ka bērni šādas halucinācijas piedzīvo biežāk, nekā pieaugušie. To var izraisīt stress vai nervu uzbudinājums.

3. Runāšana miegā

Ja jūs runājat miegā, iespējams, jūs tas ne pārāk satrauc, taču jūsu partneri noteikti. Patiesībā šis stāvoklis nav bīstams, ja, protams, jūs neuztrauc tas, ka jūs varat izpļāpāt arī savus noslēpumus. Vīrieši un bērni ir vairāk tendēti uz šo stāvokli, nekā sievietes. Tiek uzskatīts, ka galvenais iemesls, kāpēc cilvēki miegā runā, ir stress.

Foto: Pixabay

4. Mēnessērdzība

Tas ir stāvoklis, kas ir pretējs miega paralīzei. Cilvēks ir pilnīgi aizmidzis, taču muskuļu paralīze nenotiek. Tādā stāvoklī viņš var staigāt un pat iziet no mājas. No rīta šie cilvēki neko neatceras, jo tas viss ir noticis viņam pašam guļot. Mēnessērdzība var būt pat ļoti nopietna un draudu pilna. Ir zināmi gadījumi, kad šādās reizēs cilvēki ir izkrituši pa logu. Ar to sirgst mazāk kā 10% planētas iedzīvotāju un tā iemesli mediķiem joprojām īsti nav zināmi.

5. Sapnis sapnī

Sapnis sapnī var būt ļoti biedējoši. Jums šķiet, ka tikko esat pamodies un ticis vaļā no ļauna murga, bet izrādās, ka briesmīgās lietas turpina ar jums notikt. Izrādās, jūs esat nosapņojis to, ka tikko esat pamodies. Patiesībā jūs turpinat gulēt un redzat tālāk savu sapni. Zinātnieki nevar izskaidrot šo parādību.

6. Krišana no augstuma

Ja tas kādreiz ar jums miegā ir noticis, iespējams, jūs esat pat pamodies no “sitiena”, kā krītot atsitaties pret kaut ko vai biedējoši turpinat krist no liela augstuma. Tas var notikt, kad smadzenes piedzīvo izbīli. Tās uztver sapni kā reālus draudus, bet pēc tam sūta impulsus jūsu muskuļiem.

Foto: Unsplash

7. Sapņi, kas atkārtojas

Daudzi cilvēki periodiski redz vienu un to pašu sapni. Sapņi, kas atkārtojas, liek aizdomāties. Šādi sapņi var atkārtoties vienu nakti pēc otras vai ar pārtraukumu pēc dažiem mēnešiem vai pat gadiem. Sapņos, kas atkārtojas, kā likums notiek viens un tas pats sižets.
Kā uzskata psihologi, smadzenes izmanto sapņus, kas atkārtojas, lai liktu jums pievērst uzmanību tam, ko mēs realitātē nepamanām. Šie stāsti var turpināt jūs traucēt sapņos atkal un atkal, kamēr problēma nebūs atrisināta. Ja šie sapņi nav ar nepatīkamu vai briesmīgu sižetu un nerada jums diskomfortu, nevajag par to uztraukties.

Reklāma
Reklāma

8. Ārpus ķermeņa sajūta

Šis ir stāvoklis, pie kura cilvēks izjūt ilūziju, it kā paša ķermenis pamet fizisko ķermeni un dažkārt pat redz sevi no malas. Šajā stāvoklī cilvēks pa pusei guļ, pa pusei ir nomoda stāvoklī. Viņš var sapnī redzēt savu ķermeni. Lai arī šo parādību ir grūti izskaidrot, zinātnieki zina, ka šāda ilūzija – sava ķermeņa pamešana, eksistē. Taču speciālisti nezina tā iemeslu.

9. Elpošanas apstāšanās miegā

Cilvēks, kurš guļ, negaidīti miegā var pārstāt elpot. Rezultātā viņš gluži vienkārši pamostas. Šī lieta atstāj ļoti sliktu ietekmi uz miega kvalitāti. Tāpat tas liek lēkāt asinspiedienam un var pat radīt nopietnus sirdsdarbības traucējumus. Aptaukošanās, smēķēšana un vecums rada lielāku iespēju, ka tas var notikt ar jums.

10. Pēkšņa apskaidrība

Vai jums kādreiz ir bijis brīdis, kad jūs guļat, bet negaidīti pār jums nākusi apskaidrība? Tā var būt atbilde uz jautājumu kādai problēmai, ko jūs ilgi nevarat atrisināt. Kamēr jūs guļat smadzenes ir atslābinājušās un var domāt “brīvāk”, kamēr jūs atrodaties miega stāvoklī. Jūsu vienīgais uzdevums ir atcerēties šo risinājumu, kad jūs pamodīsieties.

Foto: Unspalsh

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.