Foto: Shutterstock

Mazie baltie meli – nevainīgas frāzes, kuras patiesībā grauj attiecības 0

Mazi un nevainīgi – tā par it kā nenozīmīgu melošanu attiecībās saka daudzi. Vieni norāda, ka patiesības neteikšana tikai palīdz uzturēt attiecības un otrai pusītei īstenība nav nemaz jāzina, citi uzsvērs – šie meli ir par nenozīmīgām tēmām, tāpēc partneri īpaši neietekmē. Tomēr, kā ir patiesībā? Portāls “Bustle” norāda vairākas balto jeb nevainīgo melu frāzes, kuras ilgtermiņā tev atspēlēsies, iespējams, desmitkārtīgi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lai arī mazie meli šķiet lieliska izdevība patiesības noslēpšanai, kas var izraisīt ķēdes reakciju un novest, piemēram, līdz strīdiem, tie tāpat skaitās kā meli. Nav nozīmes, vai nesaki taisnību par to, ka dažreiz sazvanies ar bijušo vai esi uzsākusi slepenu dēku – melošana var sākt traucēt tavām attiecībām, norāda “Bustle” pieaicinātie eksperti. Turklāt arī pavisam maza maldināšana var ievārīt vēl lielāku attiecību putru, kas var novest pat pie šķiršanās.

“Viss ir kārtībā”

“Viss ir kārtībā” vai “Es jūtos normāli” – ir ierastas frāzes pāru starpā, taču, ja, tās veltot otrai pusītei, tu melo, pārdomā nevainīgo maldināšanu. Nereti tas liecina, ka nevēlies uzsākt strīdu vai esi nogurusi no attiecību problēmām, tāpēc tās ar melu palīdzību “pastum maliņā” jeb atsakies no jautājumu risināšanas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vēl viens iemesls var būt iepriekšējā pieredze, kas nav novedusi ne pie kā laba, tāpēc izvēlies vieglāko risinājumu – nevainīgus melus.

Turklāt, ja vairākas reizes ar šo frāzi tiksi sveikā cauri, tas nenozīmē, ka attiecību pamata problēmas izzudīs. Arī otra pusīte drīz jutīs tavu attieksmi vai pamanīs atrunāšanos ar frāzi. Kādā brīdī jums abiem mērs būs pilns, jo nomācošās vai pretrunīgās situācijas nebūs risinātas. Tā vietā koncentrējies un rezultātu vēl pirms milzīgā strīda – izrunājies ar partneri, norādi problēmas būtību, atklāj savas emocijas un rūpes, ja tādas ir.

vViņš ir tikai draugs” un “Ar manu finansiālo situāciju viss ir kārtībā”

Simpātiju parādīšanās pret citu cilvēku ir normāla parādība, it īpaši, ja esi jaunu attiecību sākumā un vēl neesat īsti nodefinējuši, ka attiecības ir slēgtas. Nereti instinktīvi cilvēki izvēlas slēpt faktu par simpātijām, lai kādā veidā neietekmētu šī brīža savienību, taču attiecības bez godīguma un atklātības nevar pastāvēt. Turklāt tev ir jāizlemj, kādas attiecības vēlies un ko tu vispār domā par radušos situāciju, lai to pēc iespējas ātrāk arī atrisinātu.

Savukārt melošana par finansiālo situāciju ilgtermiņā attiecības tikai sabojās un radīs papildu problēmas, taču šīs situācijas īpaši aktuālas kļūst ilgtermiņa savienībās, kurās jau norit kopīgas nākotnes plānošana.

Ja partnerim nestāsti patiesību par saviem parādiem, izšķērdīgo dzīvesveidu un naudas problēmām, tu automātiski iesaisti otru pusīti un viņa naudas līdzekļus.

Turklāt, ja regulāri melo par šo tēmu, padomā, vai tādā veidā necenties apiet problēmas risinājumu, kas nereti var būt nepatīkams.

Saprotams, ka naudas līdzekļu un to tērēšanas tēma nav patīkams sarunas process, it īpaši, ja tevi nomoka parādi. Tomēr centies atklāt patiesību un visus sarežģījumus, kas tevi uztrauc. Otra pusīte noteikti novērtēs tavu atklātību un centienus, vēlāk cenšoties tev palīdzēt no likstām izkļūt. Turklāt atklātība un godīgums vienmēr nes līdzi sapratni, kas var rezultēties ar jūsu attiecību uzlabošanos.

Reklāma
Reklāma

“Neesmu kontaktējusies ar bijušo” un”Tas bija lieliski”

Melošana par bijušajiem partneriem vienmēr novedīs pie mazākiem vai lielākiem attiecību sarežģījumiem. Pat ja šķiet, ka otra pusīte neiebilst pret tavām sarakstēm vai regulāras sazvanīšanās, attiecībām ieejot nopietnākā gultnē, tas var liecināt par nenopietnu attieksmi no tavas puses. Turklāt, ja slēpsi patiesību, partneris var uzskatīt, ka tev ir pietiekami liels iemesls, lai viņu maldinātu.

Lai arī cik lielā mērā tu vēlētos noslēpt komunikāciju ar bijušo un, iespējams, tā ir bijusi patiesi nevainīga, atklāj situāciju savam partnerim. Tas var būt sarežģīti būt godīgai un arī otra pusīte to var uzskatīt par sava veida krāpšanu, taču sapratne neradīsies no melošanas, bet gan patiesības atklāšanas.

Nav viegli atklāt partnerim, ka neesi apmierināta ar jūsu dzimumdzīvi, tāpēc tu nereti viņam stāsti mazos un nevainīgos melus – “Tas bija lieliski”. Ja vēl arī tēlo kulminācijas brīdi un neatklāj patiesību par savām sajūtām, tev var rasties spēcīga pretreakcija un nepatika pret tuvību kā tādu. Nav vērts melot, jo tā tavas vajadzības nekad nepiepildīsies. Tā vietā mierīgā sarunā atklāj patiesību vai norādi uz problēmām jūsu dzimumdzīvē, cenšoties neaizskart otru pusīti. Vienmēr paturi prātā, ka gan tu, gan partneris esat pelnījuši pilntiesīgu intīmo tuvību un par to nav jākaunas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.