Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

Mednieku atbildība 0

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vadītāja vietniece Ilze Plīkša skaidro: ja mednieks vēlas mazumtirdzniecībā izplatīt medījuma gaļu, iepriekš medījums ar visu ādu un iekšējiem orgāniem jānogādā PVD atzītā uzņēmumā vai reģistrētā medījumu apstrādes vietā, kur to pārbauda un atbilstīgos apstākļos apstrādā. Medniekam arī jābūt reģistrētam šajā dienestā kā mājražotājam un jānodrošina, ka produkti tiek ražoti un uzglabāti atbilstīgos apstākļos, kā arī marķējumā jānorāda visa nepieciešamā informācija par sastāvu, derīguma termiņu, ražotāju un gaļas izcelsmi. Iegādājoties šādu produktu, pircējs var būt drošs, ka gaļa ir pārbaudīta un risks saslimt mazināts.

Reklāma
Reklāma

Atmaskojam mītu

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Tiem, kas medījuma gaļai mēdz uzdzert stipro alkoholu, jo uzskata, ka tādējādi viss tiek dezinficēts, der atcerēties: trihinellas spēj izdzīvot pat kuņģa skābajā vidē, tāpēc grādīgās dziras tās nespēj iznīcināt.

Cik bieži saslimst

Latvijā 2014. gadā reģistrēti pieci saslimšanas gadījumi, savukārt 2015. gadā – četri.

CITI ŠOBRĪD LASA
Dažkārt mednieki paziņām uzdāvina medījuma gaļas konservus, kas visbiežāk ir bez marķējuma un bez jebkādas informācijas par to saturu. Pieņemt un lietot šos produktus vai ne, protams, ir uzticēšanās jautājums. “Daļa mednieku apzinās inficēšanās risku, bet izmeklējumus neveic un gaļu pārstrādā rūpnieciskajos konservos, kur augstas temperatūras un spiediena rezultātā trihinellas, iespējams, iet bojā. Bet pētījumi šajā jomā nav veikti, tātad pierādījumu nav!” uzsver Gunita Deksne. Īpaši bezatbildīgi rīkojas mednieki, kuri medību atlikumus vai uzturā nelietojamos nomedītos dzīvniekus atstāj mežacūku barošanās vietās. Dzīvnieki, kas ar šiem pārpalikumiem mielojas un, iespējams, inficējas, pēc tam var tikt nomedīti, un inficēšanās aplis sākas no jauna.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.