Kad bērnam slapjš peldkostīms palīdz, kad – kaitē. Skaidro homeopāts Mednis 0
Āgenskalna klīnikas pediatrs un homeopāts Edgars Mednis domā, ka mazākiem bērniem vispār labāk plunčāties kailiem. Līdz kādam vecumam pieļaujamas šādas aktivitātes – tas drīzāk ir ētikas jautājums. Taču, kad pieņemts lēmums bērnam iegādāties peldkostīmu, vecākiem noteikti jāpadomā par to, lai materiāls elpotu, ātri žūtu un nekairinātu ādu. Turklāt puikām pareiza izvēle būtu brīvas šortu tipa, nevis pieguļošas peldbikses.
Cik veselīgi visu dienu pavadīt slapjā peldkostīmā vai peldbiksēs? “Šis jautājums, manuprāt, būtu jāskata no aukstas kompreses viedokļa. Ja diena ir ļoti karsta un nav vēja, iespējams, aukstai kompresei varētu būt atvēsinošs efekts, sevišķi meitenēm, kurām peldkostīms nosedz lielāku ķermeņa daļu. Vējainā dienā, kad nav tik karsti, tas var atdzesēt organismu, izraisot vispārēju savārgumu, saaukstēšanos un veicinot urīnceļu infekciju. Tas, protams, atkarīgs no organisma uzņēmības un izturības,” saka ārsts.
Ja karstas dienas bērns pavada, plunčājoties dārza baseinā, ļoti svarīga ir ūdens kvalitāte: cik bieži tas tiek mainīts, kādas ķimikālijas lietotas. “Pirmkārt, stāvošs ūdens siltā laikā ir ļoti piemērota vide baktērijām, tāpēc peldēšanās saistīta ar pastiprinātu dažādu infekciju risku. Otrkārt, lielos dārza baseinos ūdeni nemaina visu vasaru, bet pielej speciālus dezinfekcijas un attīrīšanas līdzekļus, lai tas saglabājas svaigs un tīrs. Šajā gadījumā pieaug alerģiju un ādas kairinājuma risks. Tas varētu nelabvēlīgi ietekmēt alerģiskus bērnus, kā arī bērnus ar jutīgu un sausu ādu.”