Mazais universs dzīvespriekam, enerģijai, miegam 0
Psihoterapeitei Vijai Aleidzānei darbā ir pastāvīga saskarsme ar nedziedināmi slimiem bērniem. Dažreiz neizdodas no šī smaguma atbrīvoties. Tad dvēseles līdzsvaru palīdz saglabāt profesionālās zināšanas, lūgšanas, pirts. Pirms dažiem mēnešiem Vija atradusi vēl kādu pašsakārtošanās iespēju – elpošanas vingrinājumus, kas veicina enerģētisko attīrīšanos.
“Neesmu viegli ieinteresējama uz neierastiem rituāliem. Tomēr, kad, tuvojoties gada nogalei, jutu spēku izsīkumu, dzīvesspara atjaunošanai biju gatava mēģināt jebko. Pirts kolēģe Astrīda ieteica vingrinājumu mazais universs, kas aktivē organisma enerģētisko centru darbību ar elpošanas palīdzību. Mērķis – virzoties pa enerģijas cirkulācijas plūsmu ķermenī, domās apstāties pie katra svarīgākā orgāna un attīrīt to no visa liekā. Šis ceļojums notiek caur trīspadsmit ķermeņa punktiem, veidojot noslēgtu apli. Tas ir viens no cigun vingrinājumiem, taču veicams arī atsevišķi.”
Dara tā
* Vislabāk ieņemt tādu pozu kā meditācijā – sēdus, kājas ceļos saliektas, pēdas paralēli un gabaliņu viena no otras; ne rokas, ne kājas nesakrusto. (Taču šo vingrinājumu var veikt arī ejot, stāvot vai guļot – gan atvērtām, gan aizvērtām acīm.)
8 Iztēlē caur katru no norādītajiem ķermeņa punktiem ievelk gaisu, elpas aiztures brīdī domās savāc no tiem visu slikto, tad kopā ar izelpu izvada laukā.
1. ieelpa – caur iedomātu punktu divu pirkstu platumā zem nabas (piesaistītās negācijas izelpo).
2. ieelpa – caur urīnpūsli.
3. ieelpa – caur starpeni.
4. ieelpa – caur astes kaulu.
5. ieelpa – caur vidukli.
6. ieelpa – caur nierēm.
7. ieelpa – caur sprandu.
8. ieelpa – caur galvas pamatni.
9. ieelpa – caur galvvidus avotiņu.
10. ieelpa – caur punktu, kas atrodas starp abām uzacīm – trešo aci.
11. ieelpa – caur kakla bedrīti.
12. ieelpa – caur punktu starp krūtīm uz krūškaula.
13. ieelpa – atgriešanās sākumpunktā, enerģiskā apļa centrā divu pirkstu platumā zem nabas.
* Šo elpošanas loku vēlams veikt regulāri vismaz trīs reizes dienā. Katrs no tiem ilgst divas līdz trīs minūtes.
* Domās šādi iziet caur mazo universu iespējams jebkurā vietā un laikā – no rīta, vēl atrodoties gultā pēc pamošanās, ejot pa ielu, braucot satiksmes līdzeklī, noskaņojoties naktsmieram pirms aizmigšanas. Vai jebkurā brīdī, kad pārņem stress, nogurums vai bezmiegs.
* Katru punktu var tvert tikai kā anatomisku vietu fiziskajā ķermenī, bet vērts atcerēties, ka šie elpošanas vingrinājumi ir maza daļiņa no cigun mācības, kas ved daudz niansētākā sevis izziņā.
* Ar katru nākamo vingrinājuma izpildes reizi loka iziešana kļūst raitāka, bet iegūtais efekts – pārliecinošāks. Strauji vairojas enerģija, atgriežas dzīvesprieks, uzlabojas miegs.