Emociju bangas rimst 0
Kad viss cikls izklauvēts, vajadzētu pārdomāt, cik lielā mērā turpina eksistēt apzinātā negatīvā problēma. Vai tiešām manas izjūtas joprojām ir desmit, bet varbūt vairs tikai septiņu punktu skalā… Ja tā, tas nozīmē, ka negācija ir mazinājusies, neitralizējusies. Joprojām to gan apzinos, bet, izrādās, vairs tik ļoti neuztraucos. Problēma lēnītēm atkāpusies.
Klauvēšana neaizņem ilgu laiku. Ja vēlas un jūt nepieciešamību, to pašu var bungot vēlreiz. Parasti ar 20 minūtēm pietiek, lai kļūtu daudz labāk, varētu atviegloti nopūsties.
“Svarīgi izklauvēt visus minētos punktus pareizā secībā un noteiktā kārtībā izrunāt šīs frāzes. Līdzīgi kā kūku cepot, jāizmanto tieši tādas sastāvdaļas, kā minēts receptūrā, un tās jāpievieno noteiktā secībā. Ja cukura vietā liks piparus, diez vai kūka būs ēdama,” metodes autora Kreiga vārdus atgādina Roberts Lācītis.
Protams, aprakstītais paņēmiens ir tikai ābece, sākums. Emocionālās brīvības tehnika ietver vēl daudzas iespējas, veidus, kā sev palīdzēt.
“Ja organismā atjauno normālu ķīmisko reakciju, vienmērīgu enerģijas plūsmu, dod sev mieru, stabilitāti un līdzsvaru, arī pats cilvēks sāk izstarot mieru. Līdz ar to viņš būs mazāk pakļauts citu kontrolei, jo ar stabilu un nosvērtu personību ir grūtāk manipulēt,” uzsver eksperts.
Interesanti, ka daudziem ar klauvēšanas metodi izdevies tikt vaļā no liekā svara, jo nereti svara kilogrami auguši līdz ar negatīvo emociju vairošanos. Tādēļ ir vērts sākt strādāt ar emocijām un, protams, vienlaikus ieviest veselīgas ēšanas principus un fiziski izkustēties.
Kas ir grūtākais šajā metodē? “Grūtākais ir sākt strādāt ar sevi. Piespiesties klauvēt ikreiz, kad kaut kas nomāc. Taču ir vērts to darīt. Ķermenis uzreiz atsaucas. Kad negatīvās emocijas mazinās, spēj ieraudzīt risinājumu. Cilvēks atgūst labsajūtu, emocionālo brīvību.”