Kā pareizi rīkoties 0
* Vispirms jāsaprot, kas man patlaban traucē, kas rada nepatīkamo sajūtu. Reizēm nav vienkārši atrast īsto iemeslu, tomēr tas pat nav tik svarīgi. Pietiek, ja šo nelāgo emociju kaut kā nosaucu, formulēju. Piemēram, man ir dusmas vai man ir stress.
* Pēc tam pārdomāju un izsveru, cik lielā mērā (skalā no 0 līdz 10) mani šobrīd uztrauc šī negatīvā problēma. Ja ir desmit, tātad tā aizņem lielāko daļu manu domu, ļoti nomoka. Ja nulle – par problēmu atceros, bet tā netraucē.
* Kad šis nemiera līmenis precizēts, sāk klauvēt. To dara pēc īpašas sistēmas, noteiktā secībā bungojot pa enerģijas meridiānu īpašiem punktiem (sk. fotoattēlus un tālākos skaidrojumus).
Ir izvēlēti tādi punkti, kuru aktivēšana nevar nodarīt neko sliktu pašam cilvēkam.
Klauvē ar diviem vai trim pirkstiem, visērtāk ar rādītājpirksta un vidējā pirksta galiņiem. Bungošanas spēks nav tik svarīgs, galvenais ir uzsitienu akcentēt. Vienīgi klauvējot galvvidus punktā, jāuzmanās, lai sitiens nebūtu pārāk stiprs.
* Klauvējot pa konkrēto punktu, vienlaikus izrunā noteiktu frāzi, kas ietver iepriekš jau formulēto negāciju, it kā skaļi nosauc savu problēmu.
Lūk, daži piemēri, kā tas varētu skanēt.
“Man ir bail publiski uzstāties.”
“Es dusmojos uz dēlu.”
“Es jūtos vainīgs.”
“Mani kaitina draudzenes rīcība.”
“Esmu ļoti greizsirdīgs.”
Daudziem šķiet, ka nav labi skaļi izrunāt negācijas, kur nu vēl daudzas reizes atkārtot. Šādu nostāju pauž dažādas mācības. Taču emocionālās brīvības tehnikas sistēmā runāšanai ir liela nozīme, tā ir skaidra ziņa, ko dod ķermenim. Tādējādi it kā tiek atvērta sava problēma.