Matracis ar magnētu. Vai uz tāda gulēt? 0
Vai ir ieteicams iegādāties matračus, kuros iestrādāti magnēti un kurus reklamē izplatītāji? ANDREJS DANEFELDS GULBENĒ
“Veselības centra 4” Diagnostikas centra fizioterapeite Baiba Narvila iesaka matraci izvēlēties pēc tā pamatfunkcijām – vai balsta mugurkaula dabisko stāvokli miega laikā. Tas nozīmē, ka rūpīgi jāpiemeklē savam ķermenim atbilstīga stingruma matracis – jo lielāka ķermeņa masa, jo tam jābūt stingrākam. Pārvalkam jābūt elpojošam un viegli kopjamam, un tikai tad var domāt par papildu aksesuāriem, piemēram, magnētisko virsmatraci.
Daudzi ražotāji statiskos jeb terapeitiskos magnētus mēdz iestrādāt apģērbos, apavos, aprocēs un matračos. Tiesa, par šo izstrādājumu terapeitisko efektu zinātnieku domas atšķiras. Baiba Narvila stāsta, ka skeptiskā viedokļa pārstāvju galvenais arguments ir magnētu pārāk vājais magnētiskais lauks – tas nejaudā caur ādu iekļūt audos un radīt vēlamās pārmaiņas. Savukārt alternatīvās medicīnas piekritēji atbalsta šādu ierīču ietekmi uz cilvēka bioenerģētisko lauku un či enerģijas plūsmu.
Fizioterapeite mudina sāpju, tūskas un iekaisīgu procesu mazināšanai izvēlēties mērķtiecīgu magnētterapiju, kas pieejama fizikālās medicīnas kabinetos. Dozēts, katram pacientam pielāgots un kontrolēts pastāvīgs vai impulsveida zemas frekfences magnētiskais lauks procedūru laikā iedarbojas uz organismu precīzāk, drošāk un ar lielāku garantiju – veicina audu trofiku (vielmaiņu un to regulējošo mehānismu), paplašina asinsvadus, samazina sāpes, iekaisuma procesus un tūsku. Šī terapija piemērota, ja ir kāju asinsvadu un ginekoloģiskās slimības, kaulu lūzumi vai locītavu slimības. Tā nav vēlama cilvēkiem ar onkoloģiskām slimībām, kardiostimulatoru, vēnu trombozi, infekciju slimībām, akūtu iekšējo orgānu saslimšanu, ādas slimībām un paaugstinātu ķermeņa temperatūru.