No Ķīnas līdz Latvijai 0
Olu nūdeļu izcelsmes valsts ir Ķīna. Tās gatavo no kviešu, rīsu, griķu, kukurūzas un arī pupiņu miltiem. Mīklas sastāvs var būt pavisam vienkāršs – kviešu milti un olas, bet var pievienot arī sāli, kukurūzas cieti un eļļu.
Ivika pārsteidz, atklājot, ka viņa nūdeles gatavo tikai no augstākā labuma kviešu miltiem un olām. Sāli neizmantojot, jo pati ēdienam to neliek klāt, bet eļļa un ūdens mīklu padara pārāk mīkstu, tāpēc ir grūtāk izlaist caur makaronu gatavošanas ierīci. Lai pagatavotu 400 g olu nūdeļu (ar šo daudzumu var pabarot četrus cilvēkus), ņem 500 g kviešu miltu un četras olas. Samaisa un mīca ar rokām, līdz mīkla kļūst vijīga.
Nūdeļu izskata un garšas dažādībai miltiem pieber garšvielas: kariju, kaltētas dilles, papriku, saulē kaltētus tomātus, baziliku, arī timiānu, raudeni, linsēklas un kanēli. Pircēji visvairāk pieprasot klasiskās nūdeles bez piedevām un tās, kam pievienoti kaltēti tomāti vai baziliks. – Minētajam mīklas daudzumam pieberu tikai 2–5 g garšvielu, citādi nūdelēm būs pārāk stipra to garša.
Gatavo mīklu ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī, lai sastingst. Tad ir vieglāk izrullēt caur makaronu mašīnu un griezt strēmelēs. Tradicionāli olu nūdeles taisa samērā garas, jo Ķīnā tas simbolizē ilgu mūžu un veiksmi.
Liek verdošā ūdenī (pirms tam var salauzt mazākos gabalos), kam pievienots sāls pēc garšas, un vāra. Svaigas olu nūdeles jāvāra 3–5 minūtes, bet žāvētas – aptuveni 15 minūtes. Kad gatavas, ūdeni nokāš, noskalo, lai nesaliptu, un pasniedz siltas vai atdzesētas pie salātiem.