Personiska lieta 19
Par Lailas tiesas prāvu ir informēts arī viņas darba devējs tiesībsargs Juris Jansons, tāpēc ar Tiesībsarga biroja komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājas Rutas Siliņas starpniecību vaicāju, vai viņam ir pieņemami, ka persona, kura, iespējams, nav rūpējusies par saviem bērniem un pret kuru bijušais dzīvesbiedrs cēlis prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu dēlam, ieņem atbildīgu amatu Tiesībsarga birojā, kas uzliek par pienākumu nodrošināt, aizsargāt un veicināt bērnu tiesības visā Latvijā, tajā skaitā izskatīt sūdzības par dažādiem bērnu tiesību pārkāpumiem. J. Jansons uzskata, ka tā ir Lailas Grāveres personiskā lieta un ka viņai ir tiesības izmantot valstī izveidoto tiesību aizsardzības mehānismu. Identisku viedokli pauda arī Laila, uzsverot, ka viņa tiesiski risina strīdu ar savu bijušo laulāto un tas nekādā veidā neietekmēs bērnus.
Bijusi laba mamma
Par bijušās skolnieces tiesas prāvu ir informēta arī skolas direktore Irēna Kausiniece, kura atceras, ka Laila bijusi jauka meitene un, kamēr dzīvojusi ar Normundu, laba māte saviem bērniem, kuri arī mācījušies šajā skolā. Bet, kad laulība pajukusi, viss sagriezies kājām gaisā. “Kā māte var atstāt savus bērnus, kaut ļoti labam tēvam?” vaicā direktore un ar asarām acīs man stāsta, ka reiz skolēniem krievu valodas nodarbībā lūgusi uzrakstīt: “vissvētākais vārds ir māte”, bet puisis nav vēlējies to rakstīt un nikni iebildis, sakot: māte nav vissvētākais vārds.
“Es ļoti cerēju, ka attiecības ar mammu uzlabosies, taču šobrīd vienīgā komunikācija ar viņu notiek ar tiesas un bāriņtiesas starpniecību. Esmu studente, manas mācības apmaksā tēvs, un es šaubos, ka mana māte zina, kur es mācos un strādāju,” saka Lailas meita Anna.
Šonedēļ šajā lietā gaidāms tiesas spriedums.