
Maskavas centrā uzspridzināts Putina limuzīns: diktators tagad baidās pat no saviem miesassargiem 0
Netālu no Krievijas Federālā drošības dienesta galvenās mītnes Maskavas centrā marta beigās uzspridzināts, visticamāk, Krievijas diktatora Vladimira Putina autoparkam piederošs limuzīns”Aurus Senat”. Notikušais izraisījis paniku Kremļa gaiteņos un licis tirānam baidīties pat no vistuvākajiem.
Lielbritānijas armijas atvaļinātais pulkvedis Hemišs de Bretons-Gordons intervijā Ukrainas “24. kanālam” norādīja, ka Putins ir apsēsts ar savas drošības jautājumiem.
Viņš darot visu iespējamo, lai pasargātu sevi no potenciāliem draudiem.
Sociālajos tīklos publiskotas fotogrāfijas, kurās redzams, kā pēc incidenta diktatora apsargiem tiek pārbaudīti ieroči. Tas apliecina pieaugošo paranoju režīma iekšienē.
Ir zināms, ka pēdējā gada laikā Krievijas slepenie dienesti Eiropā īstenojuši virkni diversiju. Gan ASV Centrālās izlūkošanas pārvalde, gan britu MI6 jau Ziemassvētkos brīdināja, ka šāda veida darbības tikai pieaugs.
“Esam redzējuši ugunsgrēkus Berlīnē, Londonā un citās Eiropas pilsētās. Ir pilnīgi iespējams, ka šos uzbrukumus veikuši Krievijas diversanti.
Limuzīna uzspridzināšana kalpo kā atgādinājums, ka Krievija nav vienīgā, kas var pielietot šādus līdzekļus.
Ir pilnīgi iespējams, ka notikumos iesaistīti arī Rietumu specdienesti,” pieļauj de Bretons-Gordons.
Uzspridzinātais luksusklases automobilis, kura vērtība sasniedz 330 000 eiro, varētu liecināt, ka Ukrainas un Rietumu izlūkdienesti aktīvi darbojas, neaprobežojoties tikai ar pasīvu novērošanu. Tas var būt signāls, ka tiek meklēti efektīvi veidi, kā piespiest Putinu sēsties pie sarunu galda un runāt par pamieru.
Tikmēr Kremlī aug neapmierinātība. Runā, ka daļa Putina tuvāko sabiedroto sāk zaudēt pacietību.
T.s. “īpašā militārā operācija” rit jau trešo gadu, Krievijas ekonomika strauji brūk — inflācija kļuvusi nekontrolējama, procentu likmes rekordaugstas.
Pieaug arī sabiedrības spiediens. Krievijas sievietes aizvien skaļāk pauž sašutumu par to, cik daudz viņu dēlu un mazdēlu iet bojā frontē. Savulaik tieši karavīru mātes bija spēks, kas piespieda Padomju Savienību izvest karaspēku no Afganistānas.
2024. gada decembrī tika likvidēts ģenerālis Igors Kirilovs — šis notikums satricināja gan Kremli, gan pašu Putinu. Pēc tam ievērojami pastiprināti drošības pasākumi.
Taču, neraugoties uz visiem ierobežojumiem un kontroli, kādam tomēr izdevies uzspridzināts viņa autokolonnas limuzīnu.
“Putins var sēdēt savā bruņotajā bunkurā, bet viņam jāapzinās, kas notiek ārpus tā. Ja viņu pie sarunu galda nenosēdinās Donalds Tramps, to, iespējams, panāks Ukrainas vai Rietumu izlūkdienesti,” secina pulkvedis.
“Ja vairs nevari uzticēties pat saviem miesassargiem, tā ir skaidra zīme, ka esi nonācis ārkārtīgi grūtā situācijā,” uzsver britu militārais eksperts.
Šādi tirāni, viņaprāt, ir neaizsargāti: “Darot briesmīgas lietas, jūs neizbēgami sagādājat sev ienaidniekus. Protams, Putinam ir ienaidnieki apkārtējo vidū. Un tie atrodas pavisam tuvu. Putins to jūt — tāpēc arī tiek ieviesti šādi drošības pasākumi.”