Kad īstais brīdis masāžai? 2
– Protams, labāk visu darīt profilaktiski, bet parasti atnāk uz masāžu tikai tad, kad jau ir sāpes, kad vairs nevar izturēt. Taču vispirms jāatrod cēlonis, kāpēc sāp, jo ne vienmēr masāžu uzreiz var veikt, – saka masiere Raina Aleksandrova. Viņa arī iesaka nevilcināties un neatlikt, jo, kad problēma ielaista, būs nepieciešams ilgāks laiks un vairāk procedūru. Ja problēma ir akūta, piemēram, no pastāvīgas slodzes kakla muskuļi ir ļoti savilkti un jau izveidojušies tā sauktie trigera punkti, masāžas kurss ir ilgāks un pats process krietni sāpīgāks.
Dažādu veidu masāžas ir vienas no populārākajām procedūrām skaistumkopšanas salonos, rehabilitācijas iestādēs un SPA atpūtas centros. Svarīgi saprast, kādu masāžu izvēlēties, lai sasniegtu vēlamo efektu, taču viena pati tā nav nekāds brīnumlīdzeklis. Masāžai ir daudzpusīga fizioloģiska ietekme uz ādas slāni: tā attīra no atmirušajām epidermas ragvielas šūnām, uzlabojas sviedru un tauku dziedzeru sekrēcijas funkcijas, aktivizējas limfas cirkulācija un asinsrite ādā. Masāža arī paaugstina ādas muskuļu tonusu, kas padara ādu gludu, tvirtu un elastīgu.
Šīs procedūras laikā ir iespēja izbaudīt arī citādas sajūtas, jo klasiskās masāžas tiek apvienotas ar dažādu aromātisko eļļu izmantošanu, kas atšķirīgi iedarbojas uz ķermeni un garu – var gan tonizēt, gan nomierināt atkarībā no izvēlētās eļļas. Vīriešiem un sievietēm masieri bieži vien izvēlas atšķirīgas eļļas.
Var izraudzīties arī kaut ko garšīgāku, piemēram, šokolādes masāžu.
No dabiskajiem materiāliem jāmin gan māli, gan dūņas un aļģes. Aizvien pieprasītāks ir sapropelis. – Dabisks materiāls, tepat Latvijā iegūts, – komentē Raina Aleksandrova. Tās ir dūņas, ko iegūst saldūdens ezeros. Tā augstā siltumietilpība nodrošina audu ilgtošu un dziļu sildīšanu, sekmē artrīta, locītavu iekaisumu ārstēšanu, bet skaistumkopšanā ir labs līdzeklis pret celulītu.