Foto – Shutterstock.com

Kā palīdz pašmasāža un kā – masāža 2

Kad pārlieku ilgi sēdēts pie datora, pie televizora, laiku pa laikam gribas izstaipīties un pamasēt sāpošo muguru, kakla un plecu zonu. Rokas pašas saspringto vietu paglāsta, paspaida, papliķē.

Reklāma
Reklāma

Katrai problēmai savs risinājums

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

– Ķermenim patīk, ja tam pieskaras, kaut vai vienkārši paglāsta, jo tas nomierina gan miesu, gan garu, – saka fizioterapeite Anita Arāja un norāda, ka noguruma gadījumā lielisks veids tā noņemšanai un arī tālākai spēku uzkrāšanai ir masāža, kura var palīdzēt ne tikai novērst sāpes kādā ķermeņa daļā, bet arī sniedz iekšēju mieru un patīkamas sajūtas vēl ilgākam laikam uz priekšu.

Izšķir ārstniecisko un higiē­nisko masāžu. Pie higiēniskās pieder pašmasāža, ko katrs var veikt saviem spēkiem, un kosmētiskā masāža – kosmētisku defektu novēršanai un efekta panākšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašmasāžu vislabāk veikt dušā (vēlams paralēli kontrastdušai) ar speciālām masāžas birstītēm vai sūkļiem. Ķermeni masē apļveida kustībām virzienā no perifērijām uz sirds pusi. Ar trim līdz piecām pašmasāžas minūtēm katru dienu profilaksei pietiek. Jūras sāls vanna, ēteriskās eļļas un speciāli kosmētiskie līdzekļi efektu var palielināt.

Ārstniecisko masāžu lieto slimību, traumu, kaulu deformācijas, vielmaiņas traucējumu un citos gadījumos. Masējot ādu, tiek ietekmēti visi tās slāņi, ādas kapilāri un muskuļi, sviedru un tauku dziedzeri, kā arī centrālā nervu sistēma. Tās iedarbība ir vispusīga atkarībā no lietotajiem paņēmieniem un izpildījuma īpatnībām. Masāža var gan relaksēt un atbrīvot, gan tonizēt un stimulēt. Optimālu masāžas veidu ārstnieciskos nolūkos nosaka fizioterapeits. Tā var būt zemūdens masāža, kuras iedarbība ir līdzīga klasiskajai, bet daudz spēcīgāka. Punktu masāža, kuras iedarbība tieši vērsta uz bioloģiski aktīvajiem punktiem, un citu veidu masāža atkarībā no saslimšanas. Pēc traumām un lūzumiem vēlamas saistaudu masāžas, kas no jauna iekustina locītavas.

Masāža palīdzēs atslābināt ķermeni un muskuļus, bet tā nav glābiņš no sēdoša dzīvesveida.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.